Ken Rohelaan • 27. detsember 2013 kell 15:23

Audiitorbüroo ootab väikest kasvu

Järgmiseks aastaks ootab auditoorbüroo RKT OÜ omanik ja juht Roland Kaurov ettevõttele kõige rohkem kuni kümneprotsendilist käibekasvu.

"Kasum jääb tõenäoliselt samaks, sest kulud suurenevad, sealhulgas näiteks palgakulud," ütles Äripäeva 2007. aastal audiitorfirmade TOPi võitnud RKT juht Kaurov. Tema sõnul ei tähenda RKTs toimuvad muutused veel üldistusi sama sektori teistes ettevõtetes. Pigem tegutseb igaüks vastavalt oma vajadustele.

Kaurovi teatel ei kavatse RKT uuel aastal töötajaid juurde võtta, vaid üritab pigem keskenduda olemasolevate hoidmisele ning nende palkade tõstmisele ehk eesmärgiks kujuneb efektiivsuse tõstmine.

Konkurentsi vaadates ei pea Kaurov ettevõtete vahel toimuvat olelusvõitlust karmiks, kui võrrelda näiteks tootmissektoriga. Firmajuhi sõnul on nende teenus klientidega kaasaskäiv, mis kujunenud pikaajaliste suhete tulemusena. Pigem on näha tihedamat konkurentsi ühekordsete projektide auditeerimisel, kus iga kord tuleb valida uus teenusepakkuja.

Järgmisele aastale mõeldes tunneb Kaurov, et praegune olukord jätkub ehk konkurents jääb normaalsele tasemele.

Tänavuse ärikonsultatsiooniettevõtete TOPis oli Kaurovi juhitav RKT 9. kohal, teenides mullu ligi 429 000eurose käibe juures 157 000 eurot ärikasumit.

Hetkel kuum