Sirje Rank • 7. jaanuar 2014 kell 8:01

Cevian panustab aktsiatele, mida börs ei armasta

Rootsi aktivist-investorfondi Cevian juht Christer Gardell ütleb intervjuus Rootsi majanduslehele Dagens Industri, et usub tänavu tugevat börsiaastat, millele annab hoogu liitumiste ja ülevõtutehingute elavnemine.

"Tunnen üle hulga aja esimest korda, et juhatuste ja nõukogude ruumidesse on hakanud siginema rahu, mis on eelduseks suurte otsuste tegemisele. Lauasahtlid on täis pabereid tehingute kohta, mida teha tahetaks, kuid seni pole söandatud," ütles Gardell, märkides, et ettevõtete usaldus maailmamajanduse suhtes on paranemas ning olemas on ka raha ja laenuvõimalused.

Kommenteerides Ceviani investeeringuid ütles Gardell, et panustab aktsiatele, mille potentsiaali turud vääriliselt ei hinda.

Näiteks Saksa terasetootja Thyssen Krupp, kus Cevian on oma osaluse kasvatanud enam kui 10%-le.

"Meie arvates on ettevõtte börsiväärtus liiga madal. Me armastame aktsiaid, mida börs ei armasta," ütles Gardell.

Seitse aastat on Cevian olnud suurinvestor ka Rootsi Volvos ning 2014. on aasta, mil firmal tuleb aktsionäridele nende kannatlikkuse eest tasuda.

"2014. aastal peab Volvo näitama paremat tulemust," ütles Gardell, mööndes, et mitmed tema ettepanekud ümberkorraldusteks on seitsme aasta jooksul ellu viidud. "Tähtsaimat pole aga veel saavutatud - suuremat kasumlikkust," pole Gardell rahul.

Volvo aktsia on aga 80 Rootsi krooni tasemel Gardelli arvates alahinnatud - nii on Cevian läinud aastal oma osalust suurendanud.

"Me usume sellesse segmenti, kus Volvo tegutseb. Me usume firma potentsiaali ja võimesse suuremat tulu teenida ja nii oma börsiväärtust tänaselt tasemelt suurendada," ütles Gardell.

Täna hommikul oli Volvo aktsia Stockholmi börsil 3% suuruses tõusus ja kauples 87 krooni tasemel.

Ceviani portfellis on kokku 16 firma aktsiad. Nende seas Alent, Bilfinger-Berger, Danske Bank, G4S, Metso, Panalpina, Old Mutual, Thyssen Krupp, Tieto, Valmet, Vesuvius, Volvo, Wolsey ning veel kolm ettevõtet, kus osalus pole veel nii suur, et sellest avalikkusele teada anda.

Hetkel kuum