Sirje Rank • 14. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Rootsi Gordon Gekko: 2013 on börsiaasta

Rootsis üks tuntumaid investoreid, riigi oma Gordon Gekkoks kutsutud Christer Gardell, on veendunud, et alanud aasta saab olema börside tõusu ja arvukate ülevõtutehingute aasta.

Rootsi majanduslehele Dagens Industri antud intervjuus ütleb Gardell, et võlakirjaturg pole tänaseks enam muud kui üks suur mull, samas kui börsil on ettevõtete aktsiad väga odavad.

"Aktsiaturgu pole õieti keegi armastanud Lehman Brothers panga krahhist saadik ning läinud aasta oli tõeline võlakirjade aasta. Aga ma usun, et nüüd olukord muutub ja 2013. aastast saab aktsiate aasta," ütles Gardell, kelle enda fondi Cevian tootlus oli mullu 25%.

Gardell soovitab mitte lasta ennast liiga makrojuttudest ning Portugalist ja Kreekast pajatavatest artiklitest ära hirmutada, vaid kainelt ettevõtteid analüüsida ja äri teha.

"Paljudest on saanud amatöörmakroanalüütikud ja selles džunglis on lihtne sihti kaotada. Makro on saanud liiga suure tähelepanu. See pole õige. Esmatähtis on analüüsida ettevõtteid," ütles ta.

Tänu kuumavale obligatsiooniturule saavad paljud suurfirmad praegu väga odavalt laenata ning see koos aktsiate odava hinnaga peaks olema soodne pinnas ülevõtutehingutele.

"Praegu on unikaalne hetk firmade ülesostmiseks. Kunagi pole nii odavalt laenata saanud ning ettevõtete bilansid on praegu väga tugevad," ütles Gardell, prognoosides, et ülesostmine varsti oluliselt elavneb. Ja ka see on börsile hea.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum