Särgava Süda Maja kohtuasjast: häälte osas vaidlused

Kaisa Gabral 14. jaanuar 2014, 17:32

Süda Maja ühte omanikku ja endist tegevjuhti võlausaldajate esimesel koosolekul esindanud Viktor Särgava sõnul ei jõudnud võlausaldajad häälte jagunemise osas kokkuleppele.

 “Koosoleku sissejuhatuses rääkis haldur ära selle, millisele võlausaldajale ta kui palju hääli määrab. Kõik võlausaldajad esitasid oma nõudmised, et kuidas nemad oma vaimusilmas asja nägid. Haldur vaatas selle üle, kui palju kelle nõudeid ta aktsepteerib ja siis ta ükshaaval küsitles võlausaldajaid, kas kellelegi on proteste või vastuväiteid,“ selgitas Särgava koosolekul toimunut.

Kuna häälte osas tekkis palju vaidluseid, siis peab kohtu jurist need Särgava sõnul läbi vaatama ja 22.jaanuariks ära lahendama. Kui hääled on paigas, siis saab edasi otsustusprotsesside juurde minna.

„Selline on seadus. Haldur peab hääled üle vaatama selle pärast, et mõni paisutab oma viivisenõuded näiteks üle, mõni ütleb, et lepingute alusel on need nõuded kehtetud jne,“ seletas Särgava.

Kui järgmisel koosolekul on hääled selged, siis valitakse pankrotitoimkond. „Edasi otsustatakse, kas võlg likvideeritakse või hakatakse saneerima – tervendama,“ rääkis Särgava.

 

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. January 2014, 17:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing