Süda Maja võlausaldajad pidasid aru

Kaisa Gabral 14. jaanuar 2014, 11:07

 Täna kell 10 algas Harju maakohtus kinnisvarafirma Süda Maja võlausaldajate esimene koosolek. Osalejad olid enne istungit napisõnalised.

Kell 9.30 on kohtusaali ukse taga haudvaikus, peale meie – fotograafi ja ajakirjaniku – pole näha ühtki hingelist. Varsti hakkavad inimesed kogunema ja teiste hulgas silman Andres Järvingut ettevõttes Probus esindav Jaan Rüütmani, kes seisab koos seni tahaplaanile jäänud Süda Maja kolmanda suurema omaniku Madis Üürikesega.

Jaan Rüütman silmab meid, kuid pikemalt juttu ajada ta ei soovi: “Ma ei soovi midagi rääkida, enne koosolekut vähemasti kindlasti mitte. Ma usun, et tänane ei jää meil viimaseks koosolekuks,“ lausub Rüütman. Pöördun Madis Üürikese poole, kuid ka tema raputab pead ja silmitseb mind veidi üllatunud näoga: “Ma ei soovi midagi öelda. Mul ei ole midagi öelda,“ lausub Üürike silmad maas.

Süda Maja pankrotisaaga ninamehi Andres Järvingut ja Veiko Murrustet pole kumbagi kohal. Süda Maja pankrotiprotsessis on halduriks Toomas Saarma.

Süda Maja pankrotisaaga sai alguse, kui suuromanikud Andres Järving ja Veiko Murruste tülli pöörasid. Mehed pildusid vastastiku süüdistusi ja kokkuleppele ei jõutud. Tulemuseks pankrotimenetlus ja kamaluga paksu verd.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2014, 12:37
Otsi:

Ava täpsem otsing