Aasta läbi muretu reisimine

Mariliis Pinn, Kristi Malmberg 16. veebruar 2014, 11:15

Korduvreisikindlustus aitab tihti reisivatel inimestel hoida kokku raha ning aega pidevalt uute kindlustuste sõlmimise pealt.

Seesam Kindlustuse arendusosakonna juhi Kaie Heido sõnul on korduvreisikindlustus nende  klientide hulgas üsna populaarne. "Seda kindlustuslepingut ostavad nii ärireisijad, kes käivad tihti komandeeringus kui ka kliendid, kes puhkavad sageli Eestist väljas - olgu need siis lühikesed linnareisid naaberriikidesse või paar korda aastas ette võetavad puhkused soojale maale," lisas ta.

Üks kindlustus neljale inimesele

"Korduvreisikindlustus katab sarnaselt ühekordse reisikindlustusega kindlustuspoliisil kokkulepitud riskide realiseerumise tagajärjel tekkiva rahalise kahju, milleks võivad olla ravikulud välismaal, reisitõrkest tulenevad täiendavad kulud alternatiivse transpordipileti ostmiseks, kogu reisi maksumus, kui reis peaks haiguse tõttu üldse ära jääma ning samuti pagasi kahjustusmise või kadumisega seonduvad kulud," selgitas teenuse sisu Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt.

Soovi korral on võimalik valida kindlustus, mis kaitseb reisil olles ka pereliikmeid. SEB pakub näiteks RSA korduvreisikindlustuse erinevaid pakette, mis kehtivad koos SEB krediitkaardiga ja pakuvad sellist võimalust. Selle eelistena tõi RSA Kindlustuse reisikindlustuse riskijuht Kaja Pukk välja võimaluse kaardivaldajal reisida koos abikaaja ja lastega, mis tähendab, et pakett sisaldab maksimaalselt kaitset kuni neljale inimesele. "Kindlasti tuleb meeles pidada, et antud reisikindlustus kehtib pereliikmetele vaid juhul, kui nad reisivad koos kaardivaldajaga. Eraldi reisides pereliikmetele kindlustuskaitse ei laiene," rõhutas Pukk.

Aitab säästa aega ja raha

Lisaks aja kokkuhoiule, mida pakub ühekordse pika kindlustuse sõlmimine, on korduvreisikindlustuse eeliseks ka hind. If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Terje Rabe sõnul on korduvreisikindlustus üldjuhul soodsam, kui sõlmida iga kord enne reisi lühiaegsed lepingud. "Kindlustusmakse sõltub, mis kehtivuspiirkonnaga on kindlustusleping sõlmitud ja mis kindlustuskaitsed on lepingusse valitud," selgitas ta.

Rabe sõnul on korduvreisikindlustuse leping mõistlik sõlmida juhul, kui  välismaal käiakse aastas mitu korda ja lühiajaliselt."Korduvreisikindlustus kehtib küll terve aasta aga ühe reisi pikkus, mil kindlustuskaitse kehtib, ei tohi ületada lepingus nimetatud päevade arvu," lisas ta. Tavaliselt on see 30-90 päeva sõltuvalt kindlustusandjast.

See on mugav ja annab rahalist säästu näiteks neile, kes tuleb ette kiireloomulisi välisreise või kes soovivad kasutada puhkuse veetmiseks reisibüroode poolt pakutavaid viimase hetke pakkumisi. Samuti pole vaja enne igat reisi muretseda reisikindlustuse õigeagse ostmise pärast, vaid võib terve aasta jooksul olla kindel, et reisikindlustus on olemas.

Kasulik varakult plaane teha

Kindustust ostes tasub läbi mõelda, kas vajatakse lisaks meditsiiniabikindlustusele ka reisitõrke ja pagasi kindlustuskaitset ning millise kehtivuspiirkonnaga poliis valida ehk siis peaks enam-vähem selge olema, millised reisid on plaanis. "Alati muidugi võib valida kogu maailma katva lepingu, kuid see on siiski kallim, kui näiteks Euroopa kattega leping. Samuti tasub läbi kaaluda valitud kindlustussummad, et nad oleksid ikka võimaliku kahjujuhtumi puhul piisavad," soovitas Kivirüüt.

Kindlustussummade valikul tuleks lähtuda keskmisest reisi maksumusest ja samuti sellest, kas soovitakse kaasa võtta isiklikku pagasit ning keskmiselt millises summas. Selles osas tasub soovi korral nõu pidada kindlustuse esindajaga, kes aitab valida sobivad summad, lisas Heido.

Oluline on aga enne kindlustuse sõlmimist arvestada, et korduvreisikindlustus ei võimalda töötamist välisriigis ehk et antud juhul kaitse puudub (füüsilise töö tegemist) ega ka pikemaajalisi õpinguid välismaal.  

TASUB TEADA

Korduvkindlustus aitab säästa raha

(valik teenusepakkujate hindasid)

Seesam Insurance AS

- Reisikindlustus täiskasvanule 7 päevaks Euroopa piires maksab ligi 32 eurot. Kindlustuskaitse limiidid on: meditsiiniabikindlustus 70 000 eurot, pagasikindlustus 600 eurot, reisitõrkekindlustus 600 eurot.

- Aastane korduvreisikindlustus täpselt samade limiitidega maksab ligi 84 eurot. 

Salva Kindlustus

- Täpse korduvreisikindlustuse maksumuse saab kalkuleerida  www.salva24.ee

valides kindlustusperioodiks 1 aasta ja kindlustuskaitseks "Aastase 90 päevase kindlustuskaitse".

- Näiteks maksab kodulehelt ostes täiskasvanu korduvreisikindlustus Euroopasse ligi 89 eurot , kui tervisekindlustuse kindlustussumma on 30 000 eurot, reisitõrke kindlustussumma 640 eurot ja pagasikindlustuse kindlustussumma on 200 eurot.

If Kindlustus

- Aastane korduvreisikindlustus meditsiiniabikindlustusega Euroopasse maksab  ligi 58 eurot.

- Ligikaudu sama raha eest saab sõlmida 2,5 kuulise ühekordse reisikindlustuse.

KOMMENTAAR

Pikk kindlustusperiood säästab aega

Kaja Sepp, EMT avalike suhete juht

EMT-s on töötajad kaetud ärireisi kindlustusega, mida pikendame aastast  aastasse.

Kindlustuskaitse katab ravikulud, lisakulud kojusõidul haigestumise korral, ärireisi ootamatu katkemise kulud, pagasi (sh tööandja arvuti, lisatarvikud) jms - üldistatult öeldes kõik ärireisil olulised aspektid.

See on olnud meie ettevõttele otstarbekas lahendus, kuna ei pea pidevalt tegelema ühekordsete kindlustustega. Sellepärast on meil ka periood pikk, et keegi ei peaks pidevalt pikendamiste ja/või uute lepingutega tegelema.

KOMMENTAAR

Tasub ennast ära juba 1-2 reisiga

Mauri Saarend, Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor:

Soovitame seda (korduvreisikindlustus - toim.) klientidele, kes reisivad aastas tihedamini kui üks-kaks korda. Sagedased reisijad ja teadlikud reisikindlustuse kasutajad on ka aastase reisikindlustuse võimalusega juba üsna hästi kursis.

Estravel on erinevate kampaaniate käigus korduvalt pakkunud soodushindadega korduvreisikindlustust. Samuti pakuvad korduvreisikindlustust näiteks pangad oma krediitkaardi- ja kuldklientidele. Sooduspakkumise puhul võib aastaks vormistatud kindlustus ennast juba 1-2 reisiga ära tasuda, kuna sõltuvalt seltsist võib hind olla soodsam kui igaks reisiks eraldi kindlustust vormistades.

Silmas tuleb pidada, et reisikindlustus on isikupõhine. Ettevõtte võib küll selle poliisi oma töötajale osta, ent kahjud makstakse välja ikkagi kindlustatud isikule. Samuti on aastase poliisi puhul kaetud ka erareisid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2014, 11:15
Otsi:

Ava täpsem otsing