Eliisa Matsalu • 19. veebruar 2014 kell 12:21

"Samost tegi turvalise valiku"

IRLi kaudu poliitikasse läinud Postimehe endisel vastutaval peatoimetajal Anvar Samostil puudub sotsiaalne mõtlemine, ütles Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Simsoni arvates oli Samosti liitumine Isamaa ja Res Publica Liiduga turvaline valik, sest tema liikmeks astumisele eelnesid kindlasti kokkulepped ja garantiid. "Selliseid turvalisi tingimusi saab anda parlamendierakond, uues loodavas erakonnas oleks ta pidanud edu tagamiseks palju tööd tegema," ütles Simson.

"Oleks loogilisem olnud, et ta läheb appi mõnele vastloodavale erakonnale," märkis Simson. Tema arvates oleks Samost uude erakonda sobinud juba oma olemuse poolest. "Uues loodavas erakonnas oleks tema arvamustega kindlasti rohkem arvestatud ja ta oleks kasulikum olnud. Aga ju tal olid siis oma argumendid turvaliste valikute tegemiseks," ütles Simson.

Simsoni sõnul poleks Samost ilmselt Keskerakonna nimekirja oodatud olnud. "Samostil puudub sotsiaalne mõtlemine. Meie lähenemine sellele, mis on riigi kohustus oma kodanike ees, on suhteliselt erinev," märkis ta.

Mida Samostil poliitikamaastikul pakkuda, Simson öelda ei osanud. "Tean teda kui kriitilist inimest kõige ja kõigi suhtes. Ilmselt oleks ta päris hea opositsioonipoliitik. Eks ma soovin talle jõudu ja loodan, et ta saab ka seda rolli maitsta," ütles ta.

Hetkel kuum