19. veebruar 2014 kell 8:30

Raasuke, Raud jt toetavad Samostit

 Postimehe endine juht Anvar Samost liitub Isamaa ja Res Publica Liiduga ja kandideerib Euroopa parlamendi valimistel.

Anvar Samost teatas täna pressikonverentsil, et ei kaalunud ühegi teise erakonnaga liitumist.

"Eestil pole suuri eesmärke. Võiks öelda, et eesti on lausa seisakus. See väljendub näiteks mõtteviisis, seisakumeelsuses, onupojapoliitikas. Inimesed, kes ei taha eestis midagi muuta," ütles Samost pressikonverentsil.

Samosti kõrval istusid pressikonverentsil Andrus Kivirähk, Maris Lauri, Kalle Muuli, Mall Hellam, Erkki Raasuke, Marii Karell ja Mihkel Raud. "Kõrvalistujad ei lähe poliitikasse muul moel kui minu toetamisega," ütles Samost. Tema kinnitusel ei toetanud kõrvalistujad teda kui IRLi liiget, vaid kui poliitikasse värskete ideede viijat.

Eestikeskne poliitika

Kui IRLi värske liige Samost peaks saama koha europarlamendis, lubas ta mandaati kasutada Eestis. "Kavatsen kogu oma poliitilise tegevuse, nii palju, kui on mõistlik ja vajalik, siduda Eestiga. Europarlamendi saadikul on väga palju rohkem võimalusi kui riigikogu saadikul, et oma mõju, ideid, soove ja valijate häält realiseerida. Ma kavatsen seda kõike Eestis teha," ütles Samost. "Kasutan mandaati Eesti poliitika muutmiseks ja mõjutamiseks."

Samosti sõnul on europarlamendi valimiste puhul põhimõtteliselt tegemist ainsate valimistega, mida saab muuta rahvahääletuseks Eesti idee ja eesmärkide üle. "Ma ei taha öelda, et oleme raisanud eelmised europarlamendi valimised tubli esindaja saatmisele Brüsselisse, aga kui vaadata, mis on toimunud, siis sedapidi see kahjuks näib," lisas ta.

Erakond aitab võimendada

Samost otsustas loobuda üksikkandidaadina valimistel osalemisest, kuna tema sõnul on erakonna kaudu võimalik ideid ja kavatsusi oluliselt võimendada. Kui Samostil ei õnnestu europarlamenti minna, jätkab ta sellegipoolest poliitikas.

"Olen laua taga, sest Anvar (Samost - toim) kutsus. Selles seltskonnas kohtume esimest korda," ütles Erkki Raasuke. Samost ütles, et peale Kalle Muuli ei tunne ta kedagi teist enda kõrval istuvatest inimestest lähedalt, mistõttu hindab nende toetust.

Samost teatas 4. veebruaril oma Facebooki lehe kaudu, et kaalub erakonda astumist. "Ma ei saa salata, et see kiusatus on olemas ning viimastel päevadel on see süvenenud. Olen jõudnud oma mõtetega seisu, kus ma ütlen, et enam ei saa välistada, et ma tulevikus liitun mõne erakonnaga. Rõhutan, et täna ma seda teinud pole. Olgu mul selles osas oma mõtlemisaeg," teatas Samost ligi kaks nädalat tagasi.

Autor: Ken Rohelaan, Aivar Hundimägi

Hetkel kuum