Nordecon ja Pro Kapital rajavad Tondile elukvartali

Rainer Saad 26. veebruar 2014, 10:14

Nordecon ja Pro Kapital Grupi kontserni kuuluv ettevõte OÜ Marsi Elu sõlmisid eile lepingu Tallinna Kristiine linnaossa rajatava Tondi elukvartali korterelamu ehituseks.

Esimese ehitusetapi lepinguline maksumus on ligikaudu kolm miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Esimeses etapis valmib 31 korteri ja poolmaa-aluse parklaga viiekordne eluhoone ning kvartali keskväljak. Lisaks rajatakse vajalikud teed ja väliskommunikatsioonid.

Ehitustööd algavad veebruaris ning nende kestvuseks on planeeritud 11 kuud.

Eilse seisuga on 31 korterist 9 korterile sõlmitud tingimuslik müügileping. Enne ehituse algust on 29% korteritest leidnud ostja.

Lisaks on Nordecon AS-i ja OÜ Marsi Elu vahel kokku lepitud ka teise ja kolmanda ehitusetapi optsioon, mille järgselt ehitatakse veel 62 korterit.

„Rahulolu valmistab lepingu sõlmimine, kus lisaks uue töö saamisele õnnestub ehitusettevõttena panustada kauni ajaloolise piirkonna väärtustamisesse. See kant Tondil väärib uut algust ning startiv arendus toob kahtlemata uue hingamise ja loob piirkonda arenguvõimalusi,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur.

„Tondi elukvartalist saab esimene Tallinna kesklinna lähedusse kerkiv terviklinnaosa, mis ehitatud 21. sajandil, tänapäevaste väärtuste kohaselt. Kunagistele mõisamaadele ja hilisemate Tondi kasarmute territooriumile tuleb plaani järgi rohelisest mõtteviisist kantud energiasäästlik ja moodne elukeskkond, mille kasuks on esimesed korteriostjad ka juba otsustanud,“ lausus ASi Pro Kapital Grupp juhatuse esimees Paolo Michelozzi.

Täpsem info Tondi Elukvartali kohta on tondilinna.ee

OÜ Marsi Elu on 2014. aastal asutatud arendusettevõte, mille tegevuseks on Tallinnas Marsi tn 3 / 3a /3b asuva korterelamu arendustegevus. OÜ Marsi Elu kõik osad kuuluvad ASile Tondi Kvartal. AS Tondi Kvartal on 7. oktoobril 1997 asutatud äriühing, mille 100% aktsiate omanikuks on AS Pro Kapital Eesti. AS Pro Kapital Eesti kuulub 100% ASile Pro Kapital Grupp. ASile Tondi Kvartal kuuluvad Tallinnas Tondi elamukvartali arendamiseks vajalikud kinnistud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2014, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing