Boeing arendab isehävivat telefoni

Raido Neemre 28. veebruar 2014, 22:08

Praegusel nutitelefoni ajastul arendab Boening seadet, mis kustutab kõik selle kõne ja sõnumite andmed kui keegi püüab seda lahti muukida.

Boeingu seade on üks kahest salakavalast uuest “Mustast telefonist”, mis toodi sellel nädalal avalikkuse ette. Mõlema seadme sihtgrupiks on privaatsus-tundlikud kliendid, kes soovivad peituda kasvava mobiilikommunikatsiooni jälgimise eest.

Boeing juba pakub turvalist kommunikatsiooniteenust USA presidendi õhulennukites ning hakkab seadet peagi pakkuma ka valitsuse ametnikele ja nende töövõtjatele.

Hoolimata Boeingu lootusest hoida oma seadme arendus saladuskatte all, lekkisid ettevõtte Musta telefoni detailid Föderaalse Kommunikatsiooni Ameti avaldatud dokumentide kaudu.

“Boeing on oma Musta telefoni arendanud peamiselt valitsusasutustele ning nende töövõtjatele, kindlustamaks, et andmed ja kõned, mida nende töötajad kasutavad, oleksid kõrgelt turvatud,” selgub dokumentidest, mis palub seadme konfidentsiaalset käsitlemist. 

Seadme detailid on “ülitundlikud” ning iga töötaja või klient, kes seadmega kokku puutub, peab allkirjastama konfidentsiaalsuslepingu, sõnas Boeing.

Ebaselgeks jääb see, kuidas Boeingu isehäviv telefon erineb Apple ja Samsungi ning teiste mobiilitootjate poolt pakutavatest “tapjanuppudest”, mis võimaldavad kustutada varastatud või kaotatud seadmetest kõik andmed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2014, 10:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing