Lapsetoetus tõuseb enam kui kaks korda

Indrek Kald 17. märts 2014, 11:21

Reformierakond ja sotsid plaanivad uut valitsuskoalitsiooni moodustades tõsta lastetoetusi enam kui kaks korda.

"Esimese ja teise lapse toetus tõuseb 1. jaanuarist 2015 19,18 eurolt 45 euroni ja pered, kes vajavad riigi tuge enam, saavad veel 45 eurot vajaduspõhist toetust lisaks ehk kokku 90 eurot nii esimese kui teise lapse kohta. Kolmanda lapse toetus tõuseb 76,7 eurolt 100 euroni," ütles peaministrikandidaat, sotsiaalminister Taavi Rõivas pressiteates.

Rõivas ütles täna Postimehe andmeil riigikogus ajakirjanikele, et lastetoetuste tõstmisele kulub hinnanguliselt 78 miljonit eurot aastas.

"Enam kui kahekordne tõus on oluline samm perede turvatunde suurendamiseks, mida lastega pered on juba aastaid oodanud. Kokkulepitud toetuse tõus on suur samm sotsiaaldemokraatide eesmärgi suunas tõsta lapsetoetused 60 euroni kuus," lisas sotside juht Sven Mikser.

Taavi Rõivase sõnul käivitab uus valitsusliit programmi lasteaiakohtade puuduse kaotamiseks käimasoleva Euroopa Liidu eelarveperioodi jooksul ning lastehoiuvõimaluste avardamiseks makstakse omavalitsustele toetust.

Uue valitsuse moodustamisel on Reformi ja sotside prioriteetideks tööjõumaksude vähendamine, sh tulumaksu ja töötuskindlustusmakse määra langetamine ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, lastetoetuste tõus ja kaitsekulude tagamine vähemalt 2% SKPst.

Reformierakond ja sotsid jätkasid täna riigikogus koalitsiooniläbirääkimisi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. March 2014, 21:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing