Ligi: kärpekohti eelarves on

Rivo Sarapik 18. märts 2014, 14:44

Valitsusel on võimalusi kulude kokkuhoidmiseks, leiab rahandusminister Jürgen Ligi. Aastalõpukulutused ja ülejäägid näitavad tema sõnul kärpimiskohti.

"See näitab, et meil ei olnud sujuv finantsjuhtimine ja rahandusminister seda üksi ei murra, kogu valitsus peab siin koos töötama," selgitas ta intervjuus Kuku raadiole. "Olime väga kinni jooksnud ametkondlikus huvis, kus konkreetse erakonna minister oleks võinud olemasolevat kokku võtta, aga ehitati omale väikest puhvrit. Tegelikult on meil reserve olemas." Äripäev kirjutas samuti märtsi alguses, et aastalõpp toob ministeeriumites kuluralli.

Kõik seni lubatu ei jää. Loodav Reformierakonna ja sotside valitsus vaatab üle ka hetkel töötava koalitsiooni lubatut. "Olemasolevaid asju peame ikka vaatama. Niisama ei ole, et kõik liidavad valitsuslubadused kokku ja siis hakkab järjest parem olema. Nii võiks ju igal nädalal uue erakonna asutada ja koalitsiooni võtta," ütles ta. "Eelarve pole kummist ja valikuid tuleb teha ka kulude osas," märkis Ligi.

Tuleva aasta eelarve peab ministri sõnul olema struktuurses tasakaalus - ehk püsikulu kaetud püsituluga. "Mis laenu puutub, siis meil on kogu aeg olnud laen Euroopa Investeerimispangast madala intressiga Euroopa projektide kaasfinantseerimiseks," vastas ta küsimusele, kas plaanitud kulutuste tegemiseks võtab riik ka laenu. "Jooksvaid kulusid laenuga katma ei lähe," kinnitas Ligi.

Eile teatasid reformierakond ja sotsiaaldemokraadid, et lastetoetus kahekordistub, samal ajal langeb tulumaksumäär ning kasvab tulumaksuvaba miinimum ning alaneb töötuskindlustusmakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2014, 14:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing