Hannu Lamp: loodan, et meedia laseb Sullingul ennast tõestada

Eliisa Matsalu 25. märts 2014, 14:02

Ettevõtlus-ja väliskaubandusministriks esitatud Anne Sulling on üks väheseid sobivaid inimesi Eestis, keda üldse võiks sellesse ametisse nimetada,  leiab tema koostööpartner Hannu Lamp.

Koos Anne Sullinguga riigi kasutamata saastekvooti turustanud ja seeläbi riigile paari aasta jooksul ligi 400 miljonit eurot toonud Hannu Lambi ütlust mööda sobib Sulling ettevõtlus- ja väliskaubandusministriks. „Ta on töökas, tark ja aus inimene,“ ütles Lamp. „Meie koostööd silmas pidades on mul temast ainult head rääkida.“

Lamp tunnistas, et Sullingu ministrikandidaadiks nimetamine tuli kerge üllatusena, kuid samas oli see ka aimatav. „Tublisid inimesi tuleb ikka riigijuhtimisel ära kasutada. Eestis on vähe selliseid inimesi, kelle vahel valida,“ ütles ta. Tema sõnul on Sullingul julgust tegutseda ja otsuseid vastu võtta, isegi, kui need peaksid konflikte tekitama. Lisaks on Sulling juba pikemalt riigistruktuuris töötanud, mis tähendab, et ta tunneb inimesi ja on valdkonnaga kursis.

„Loodan, et Sullingul lastakse tema jaoks uuel positsioonil tööd teha ja antakse aega ennast tõestada, ka meedia poolt. Liigne tähelepanu ja kohene kritiseerimine kulutab ära töötegemiseks väärtusliku aja,“ ütles Lamp.

Anne Sulling on 2009. aastast töötanud peaministri nõunikuna, enne seda aastatel 2000-2008 Swedbankis. Sullingu tollane kolleeg Swedbankis, praegune LHV juhatuse liige Erkki Raasuke ütles, et tunneb Sullingut varasemast ja tal on temaga vaid head mälestused. Raasuke ei pea asjakohaseks edastada isiklikke hinnanguid meedia kaudu, küll aga soovib ta Sullingule edu. „Loodan, et ta näitab head eeskuju kaasaegsest valitsemisest,“ märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. April 2014, 11:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing