Tiit Nigul: Sulling on põhjalik

Kadri Põlendik 25. märts 2014, 18:19

Väliskaubandus- ja ettevõtlusministri kandidaadiks esitatud Anne Sullingut peab tema kolleeg Hansapangast Tiit Nigul igati sobivaks valikuks, kes võib tuua riigile positiivseid tulemusi.

„Natuke ikka tuli see uudis üllatusena, sest ma ei ole kunagi seostanud teda poliitikaga, aga see tuli positiivse üllatusena,“ ütles energiakaubandusettevõtte Nordic Power Management juhatuse liige Tiit Nigul.

Anne Sullinguga tunnevad nad teineteist sellest ajast, kui töötasid koos Hansapangas. Just Nigul oli see, kes soovitas Sullingul 2012. aastal tööle asuda taastuvenergia ettevõttes Nelja Energia. Nigula sõnul oli tal Sullinguga koos töötamisest positiivne kogemus, mis pani teda kolleegidele soovitama.

„Anne on selline põhjalik inimene. See süsteem taastuvenergeetika sertifikaatide ümber on suhteliselt detailides kinni ja väga süvenemist nõudev. Kui ta midagi ette võtab, siis ta on ikka väga tubli. Tal on väga hea selline laiem taust ja arusaamine maailmast ja kuidas rahvusvahelised asjad toimivad. Selles mõttes on ta päris huvitav ja hea valik selles ametis,“ rääkis Nigul.

Kui hästi võiks Sulling ministrina hakkama saada, ei osanud Nigul öelda, kuid märkis, et ta võib väga tubli olla, kui ainult poliitilised oponendid ja ajakirjandus ministri elu liiga tuliseks ei teeks.

„Ta võiks keskenduda oma tööle, mitte võitlemisele mingisuguste pseudoteemadega, talle tuleks anda natuke rahu toimetada. Vähemalt senise kogemuse põhjal on ta oma asju väga põhjalikult ja tublisti teinud, aga poliitika on kindlasti täiesti uus maastik,“ tõdes Nigul.

Tulevase ministri nõrkusi ei osanud ta välja tuua, öeldes vaid, et ainus oht, mis võib tekkida, on see, et Sullingu motivatsioon tapetakse rünnakute ja pseudoteemadega. „Ma ei tea, kui paks nahk tal on. Meie saime koos töötades hästi hakkama, aga see on hoopis teine maastik,“ märkis Nigul.

Ta pidas Sullingut heaks valikuks ja lisas, et kui ta midagi ette võtab ja on piisavalt tugev, võib tulla sellest riigile positiivseid tulemusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2014, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing