Joiki juht: hea uudis poliitmaastikult

Kadri Põlendik 25. märts 2014, 12:57

See, et väliskaubandus- ja ettevõtlusministriks saab suhteliselt tundmatu Anne Sulling, on tema lapsepõlvetuttava ja kunagise äripartneri, Joiki omaniku Eva-Maria Õunapuu sõnul kiiduväärt.

„Arvan, et on igal juhul tervitatav, et on uusi nägusid, kes on valitud puhtalt oma oskuste ja teadmiste poolest, mitte sellepärast, et nad kuhugi erakonda kuuluvad. Mina ainult tervitan sellist lähenemist või muutust Eesti poliitikamaastikul,“ ütles lapsepõlvest saadik Sullinguga tuttav Õunapuu.

Naised tegid koos ka põgusalt äri ligi 10 aastat tagasi, omades ettevõtet Idee & Arendus, mille tegevusala on Itaalia ehete müük. Õunapuu sõnul oli see aga ühekordne projekt ning pigem katsetus enda jaoks põneva hobiga veidi teenida.

"See oli sellisel ajahetkel, mil me mõlemad otsisime lisaväljundit oma palgatöö kõrvale. Meil ei olnud väga selget nägemust, tegime ühe katsetuse ja näha oligi, et see ei tööta ja jäi sinnapaika," kirjeldas Õunapuu. Tema väljus ettevõttest üsna kiiresti, Sulling on siiani ettevõtte omanik.

Õunapuu märkis, et see ei olnud tõsine äri või ettevõtlus, vaid pigem hobi. "Talle endale need ehted meeldisid ja siis ta pakkus neid ka müüa, aga äriks või ettevõtluseks seda nimetada ei saa," ütles ta. Sullingu muude tegemiste kõrval ei ole see eriti esiletõstmist väärt, leidis Õunapuu.

Tema jaoks tuli uudis Sullingu ministrikandidatuur üllatusena just selles mõttes, et varem ei ole Sulling poliitikas tegev olnud. Teisalt ei kahtle Õunapuu, et Sullingul on olemas ministritööks vajalikud võimed ja oskused.

„Ta on kindlasti väga hea suhtleja, koostöövalmis, laialdaste huvidega. Tal on erinevate osapoolte ärakuulamisoksus, -võime ja -tahe. Ma arvan, et ta on selline, kes võtab erinevate inimeste nõu kuulda ja seejärel langetab otsuseid,“ kirjeldas Õunapuu. Ta ei näe selles probleemi, et Sullingul puudub poliitikakogemus, sest tema hinnangul on kõik sellega kaasnev õpitav. Oluline on, et Sulling on oma erialal tugev.

„Usun küll, et ta on kindlasti oma võimeid ja oskusi adekvaatselt hinnanud ja ma ei näe põhjust, miks ta ei võiks hakkama saada,“ sõnas Õunapuu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. April 2014, 11:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing