Allem: palga tõstmiseks peab ettevõte pidevalt muutuma

Marta Jaakson 26. märts 2014, 12:26

Saajose juhatuse esimees Jaan Allem rääkis täna Äripäeva Palgafoorumil, et palgatõusu võimaldamiseks peab ettevõte kogu aeg muutuma, ja muutus peab algama juhist.

„Et palka tõsta, peab ettevõte kogu aeg muutuma. Muutus peab algama ettevõtte juhist,“ ütles Allem palgafoorumil.

Tema sõnul ei saanud terasest tuletõkke- ja turvauksi valmistav Saajos eelmisel aastal korralikult preemiaid maksta, ent tänavu on tehtud suuri ponnistusi firma tarkvarasüsteemi arenduses. Allem märkis, et firma tehnoloogiaosakonnas töötavad noored mehed, kes on firma võtmelülija kes vahetavad 2D tarkvara 3D vastu. Tehnoloogiline muutus oli tema sõnul motiveeriv element, mis pani töötajate silmad särama - paremad töövahendid, sisemine areng ja uus tarkvara.

Allem pooldab aegade algusest saati tunnipõhist tasutamissüsteemi. "Tunnipalk peab sõltuma sellest, kui kvaliteetselt ja kui palju töötaja teeb. See vaadatakse kaks korda aastas üle ning töötaja vahepeal omandatud lisateadmised ja areng annab väikese palgalisa," rääkis ta.

Keilas terasest tuletõkke- ja turvauksi valmistav Saajos tuli 2013. aastaks kahjumist välja. Ettevõtte tegevjuhil Jaan Allemil õnnestus poole astaga viia kahjumis ettevõte kasumisse ning muuta tarnetäpsus nullist 85% peale.

Tulemuslikkus saavutati Allemi sõnul sellega, et pandi selgelt paika tellimuste täitmise pingerida. Allhanget otsiti väljast - keevitus, painutamine ja ka renditööjõud. Tehti selgeks, mille eest tootmises palka saab. Tunnipalk oli suhteliselt madal, ent ülejäänud osa tuli toodangu pealt. Samuti rakendati julgemalt kõrgema tasuga ületunnitööd.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. March 2014, 12:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing