Lahkuv Parts tunneb rõõmu majanduse heast aluspõhjast

Ken Rohelaan 26. märts 2014, 15:35

Majandus- ja kommunikatsiooniministri ametist lahkuv Juhan Parts tunneb heameelt, et valitsus suutis Eesti viia majanduskriisist välja paremas seisus, kui ta oli kriisi sisenemisel.

Riigikogu infotunnis esinenud Parts nimetas majanduse aluspõhjana nii makromajanduslikku keskkonda kui ettevõtluse struktuuri.

"Meie inimeste ettevõtlusaktiivsus on kasvanud, tootlikkus on kasvanud. Eksportivate ettevõtete arv on kasvanud vähemalt kaks korda võrreldes kriisieelse ajaga. Eesti majandus on sisenemas ajajärku, kus tegelikult innovatsioon mängib olulist tegurit majanduse edasisel arendamisel. Seitse aastat tagasi mitte midagi sellist tegelikult ei olnud. Usun, et me oleme kvalitatiivselt päris tugeval vundamendil," ütles Parts.

Tema sõnul on majandusministri põhiülesanne mõelda kõik läbi Eesti inimeste heaolu ja sissetulekute kasvu vaatevinklist. "Ükskõik milline valdkond alates ettevõtlusest, innovatsioonist, meie välissuhetest, energeetikast, transpordist, IT-st, elamumajandusest, ehitusest, telekommunikatsioonist, Euroopa Liidu siseturust – kõike seda tuleb ikkagi näha läbi selle võimaluse, kuidas Eesti majandus kasvab niimoodi, et Eesti inimeste sissetulekud kasvavad," lisas ta.

Partsi sõnul jääb pikas perspektiivis Eesti põhiliseks väljakutseks,  kuidas ettevõtlus ja kõik siseriigis tehtav suudaks tõeliselt rahvusvahelistuda. "Ja mitte lihtsalt rahvusvahelistuda, vaid niimoodi, et ikkagi kallimad töökohad jääksid Eestisse ja kasum jääks Eestisse. See on tegelikult meie terviku, meie majandusarengu võti," ütles ta. Majandusministri hinnangul tuleks Eestil näha maailmaturu võimalusi, mitte ainult regionaalset ega Euroopa Liidu siseturgu.

Partsi teatel kasvab Eesti jõukus, kui riik suudab vastata küsimustele, kuidas ettevõtete peakorterid ja kallimad töökohad jääksid siia ning kasum võetakse välja Eestis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. March 2014, 15:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing