Moody’se Türgi väljavaate kärbe tõi liiri languse

Romet Kreek 11. aprill 2014, 11:24

Türgi liir tegi täna kolme nädala suurima päevase languse (0,4%), kuna reitinguagentuur Moody’s langetas valitsuse võlareitingu väljavaate stabiilselt tasemelt negatiivseks, vahendab Bloomberg.

Moody’s põhjendas sammu riigi välisfinantseerimispositsiooni kasvava survega, mida rõhub poliitiline ebaselgus ja väiksem üleilmne likviidsus.

Türgi valitsuse võlareiting on jätkuvalt Baa3, mis on madalaim investeerimisjärgu reitingu tase kümnest. Türgi  reiting on samal tasemel India ja Iirimaaga.

Väljavaade, et Türgi võib kaotada investeerimisjärgu võlareitingu, võib vähendada võlakirjade nõudlust ja peatada liiri taastumise, mis kündis jaanuaris rekordmadala taseme. See pani keskpanka kahekordistama baasintressimäära.

„Moody’se otsus ei olnud üllatav," ütles Macquire Banki võlakirja- ja valuutastrateegia juht Nizam Idris. „Igasugune alandamine võib tuua kaasa negatiivse mõju kapitalivoogudele, kuid laiem pilt on kõrgema tootlusega valuutadele, sealhulgas Türgi liirile, positiivsem. Intressimäärade tõus on stabiliseerinud inflatsiooni ja valuuta.“

Liir langes täna USA dollari vastu 0,4%, 2,1160 liirile. Türgi valitsuse 10aastase võlakirja tootlus on 9,77%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2014, 11:24
Otsi:

Ava täpsem otsing