Sirje Rank • 17. aprill 2014 kell 9:43

Putin süüdistas Kiievit kuriteos

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Ukraina valitsus sooritanud tõsise kuriteo, saates sõjaväe Ukraina idaossa korda looma.

Putini sõnul saab olukorrale, kus kümnes linnas on venemeelsed relvastatud isikud valitsushooned hõivanud, lahenduse leida vaid dialoogi abil.

"Selle asemel, et aru saada, et Ukrainas on midagi valesti läinud ja üritada dialoogi alustada, on nad vaid ähvardanud suuremat jõudu kasutada ning isegi otsustanud tsiviilelanike vastu tankid ja lennukid saata," ütles Putin tänasel otse eetrisse mineval pressikonverentsil.

"See on veel üks Kiievi praeguse võimu tõsiseid kuritegusid," vahendas teda ajaleht Wall Street Journal.

Ukraina on süüdistanud Venemaad oma agentide riiki saatmises, et õhutada rahutusi. "Sellised väited on rumalus," ütles Putin.

Tema sõnul peavad Ida-Ukraina elanikud saama ise oma juhid valida. "Inimesed Ukraina idaosas räägivad föderatsiooni loomisest. Kiiev räägib, jumalale tänu, võimu detsentraliseerimisest. Mis on nende sõnade taga? Tuleb istuda läbirääkimiste laua taha, püüda aru saada, mida öeldakse ja leida lahendus," ütles Putin.

"Riigis saab korra taastada vaid dialoogi kaudu, demokraatliku protsessiga, mitte sõjaliste jõudude kasutamisega," selgitas ta.

Pressikonverentsi otseülekannet saab jälgida SIIT.

Hetkel kuum