8. mai 2014 kell 6:21

Eesti tahab rohkem koostööd Hiinaga

Eesti suhted Hiinaga võiksid olla praegusest palju tihedamad, ütles riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus eile Pekingis Hiina parlamendi väliskomisjoni esinaise Fu Yingi, Hiina kommunistliku partei rahvusvahelise osakonna aseministri Zhou Li ning Hiina asevälisministri Liu Jianchaoga, et arendada kahe riigi vahelisi suhteid ning laiendada koostöövõimalusi.

"Kohtumised Pekingis kinnitasid, et kahepoolsetes suhetes on kogunenud palju potentsiaali, mida me pole suutnud siiani ära kasutada. Samas on mõlemalt poolt olemas hea valmisolek suhete edasiarendamiseks," ütles riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Mihkelson lisas, et Hiina kolleegidega jätkub dialoog juba loodetavasti suvel Tallinnas, kui on oodata nende parlamendi väliskomisjoni esinaise vastuvisiiti.

Samuti käisid väliskomisjoni liikmed Hiina toiduaineohutuse eest vastutavas ametkonnas, et kaasa aidata Eesti piima- ja lihatööstuse ettevõtete juurdepääsuvõimaluste loomisele Hiina turule.

Veel tutvusid delegatsiooni liikmed Eesti vastvalminud saatkonnahoonega Pekingis.

Täna jätkab väliskomisjoni delegatsioon visiiti Guangzhous ning seejärel Hongkongis. Riigikogu delegatsiooni kuuluvad lisaks Mihkelsonile Maimu Berg, Imre Sooäär ja Juhan Parts.

Hetkel kuum