3. juuni 2014 kell 16:53

VKG sihib kümnendikku rehviturust

Viru Keemia Grupp vaiku sisaldavate rehvidega võib varsti sõita iga kümnes auto, hindab ettevõte.

VKG avab 12. juunil oma Kohtla-Järve tootmisterritooriumil sünteesvaikude seadme, mis toodab toorainet tuntud rehvitööstustele. VKG arendusdirektor Jaanus Purga rääkis Tööstusuudistele, et täisvõimsusel seadmel töötades on kogu võimaliku toodetava kummivaigu turuhind ümmarguselt paarkümmend miljonit eurot.

Tema sõnul teeb ettevõte koostööd maailma tuntuimate kummivaikude valmistajate ja hästi tuntud rehvitootjatega, kuid kuna kummitööstus ja -vaigutööstus on väga konservatiivsed tootmisharud, siis klientide nime avalikustamist keelavad konfidentsiaalsuselepped. "Tegu on laialt tuntud rehvitootjatega," kinnitas Purga.

Tema sõnul on siiski raske prognoosida, kui paljudesse autorehvidesse jõuab VKG tooraine lähitulevikus. "70-80% maailma rehvitööstusest on tänaseks koondunud Hiinasse ja sealt tulevad kõikide markide kummid ka Euroopasse tagasi. Aga usume, et kui meil hästi läheb siis varsti sõidab meie vaiku sisaldavate rehvidega iga kümnes auto," rääkis VKG arendusdirektor.

Eesmärgi saavutamiseks on VKG kulutanud palju aega. "VKG arendusosakond alustas kummivaikudega pea kümme aastat tagasi, alguses VKG üksi, siis koos maailma tuntuimate kummivaikude tootjatega. Läbimurde saavutamine sellises tootmisharus on väga ambitsioonikas eesmärk," sõnas Purga.

VKG investeeris uude seadme rajamise otseinvesteeringuna orienteeruvalt 3 miljonit eurot, kui võtta arvesse eelnenud uurimis- ja ettevalmistustööd, siis summa kasvab kuni 4,5 miljoni euroni. Sellest summast moodustab EASi toetus 230 000 eurot.

Loe intervjuud teemaveebist tööstusuudised.ee

Hetkel kuum