Eurotsooni majanduskasvu veab Saksamaa

1321-aripaev 27. juuni 2014, 10:03

Eurotsooni majanduskasv, mis aasta algul lühiajaliselt edestas isegi USA oma, põhineb pea täielikult Saksamaa majandusel, selgub PwC juunikuu maailmamajanduse ekspressülevaatest.

Eurotsooni majanduskasvu veab Saksamaa, mille majandus kasvas aasta esimeses kvartalis 0,8%. Ülejäänud euroala riikide majanduskasv kokku oli põhimõtteliselt nullilähedane. PwC ennustab eurotsoonile tänavuseks majanduskasvuks 1,1%.

Majandusülevaadet kommenteerinud PwC ärikonsultatsioonide teenuseliini juht Teet Tender ütles, et Saksamaa toel kasvav Euroopa on igal juhul parem variant kui ilma majanduskasvuta Euroopa. „Lääneriikide tarbijate ja ettevõtete suhteline optimism tuleviku osas ja stabiilsetena püsivad aktsiaturud on ka Eesti ettevõtete jaoks julgustavaks signaaliks,“ märkis Teet Tender.

Aasta alguse majandusnäitajate võrdlus näitab, et esimest korda kolme viimase aasta jooksul on eurotsoon näidanud USA-st paremat kvartaalset majanduskasvu: vastavalt +0,2% ja -0,2%.

USA nõrgapoolset tulemust peetakse siiski ajutiseks tagasilöögiks, mis on osaliselt seotud aasta alguse ekstreemsete ilmaoludega ning aasta perspektiivis on riigi oodatav majanduskasv ikkagi +2,7%.

Globaalse majanduse kasvuks prognoosib PwC tänavu 2,9%. Ülevaade tõdeb ka, et juhtivate riikide tarbijate kindlustunne, mida üldiselt peetakse majanduskasvu eelseisvate muutuste ennustajaks, on juba ligi aasta püsinud stabiilselt kõrgemal kui pikaajaline majanduskasvu prognoos. Kindlustunnet peegeldav PwC globaalne tarbijaindeks tõusis maikuus 3,5%-ni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2014, 10:03
Otsi:

Ava täpsem otsing