Birjo Must • 4. juuli 2014 kell 7:04

Kriisid langetavad Saksa tehaste tellimusi

Saksa tehaste tellimused kukkusid mais rohkem kui analüütikud ootasid, kuna geopoliitilised riskid langetasid kindlust Euroopa suurimas majandusriigis.

Kui aprillis kasvasid tellimused 3,4%, siis mais kukkusid need 1,7%, teatas Saksamaa majandusministeerium. Bloombergi poolt küsitletud analüütikud prognoosisid languseks 1,1%.

Kuigi viimased uuringud näitavad Saksamaa majanduskasvu jahenemist ja Ukraina-Vene kriis lisab ebakindlust, siis on riik endiselt euroala majanduse taastumise peamiseks veduriks. Bundesbanki kinnitusel on Saksamaa väljavaated endiselt positiivsed ja Euroopa Keskpank peaks oma stiimulite paketiga aitama anda kasvule ja inflatsioonile hoogu juurde.

“Langus on suuremalt jaolt tingitud tugevast tagasilöögist aprillis, mis oli üpris üllatav,” ütles Natixise ökonomist Johannes Gareis. “Oleme aga endiselt korralikult üle esimese kvartali keskmisest tasemest ja see näitab Saksa tööstussektori põhilist trendi.”

Ekspordi tellimused kukkusid mais 1,2% võrreldes aprilliga ja riigisisesed tellimused kukkusid 2,5%.

Bundesbank prognoosib Saksamaa majanduskasvuks sel aastal 1,9% ja järgmisel aastal 2%. Euroopa Keskpank prognoosib euroala majanduskasvuks tänavu 1% ja tuleval aastal 1,7%.

Hetkel kuum