Harry Tuul • 3. juuli 2014 kell 5:22

Rikkaim venelanna ostleb Euroopas

Venemaa rikkaim naine ja endise Moskva linnapea Juri Lužkovi abikaasa Jelena Baturina hakkab Euroopas taastuvat energiat tootma, milleks ostetakse päikeseenergiaparke üle Euroopa.

Nimelt sõlmis Baturina Austrias asutatud firma Inteco Beteiligungs lepingu ettevõttega Renewable Energy Provider, et arendada Euroopas taastuva energia tootmist, kasutamist ja müüki, vahendab newsru.com.

Baturina on juba ettevõtmisesse investeerinud 10 miljonit eurot, kuid summa võib projekti käigus kahekordistuda. Ettevõttel on plaanis osta ja luua päikesepatareidel töötavaid parke üle Euroopa. Esimene selline soetati Itaalias.

Baturina teatas, et taastuvate energiaallikate projekt pole mitte ainult majanduslikult efektiivse, vaid on ka vastus keskkonna kaitse probleemidele. Baturina plaanib arendada parke koguvõimsusega kuni 135 MWh. Euroopas kokku toodetakse ligikaudu 70GWh päikeseenergiat.

Varem on Baturina peamiselt tegelenud kinnisvaraarendusega ning ta hinnagi Venemaa rikkaimaks naiseks. Talle kuulus Vene ehituskontsern Inteko, mille edu aluseks on peetud seda, et Moskva linna juhtis 18 aastat Baturina abikaasa Juri Lužkov. Varsti pärast seda, kui Lužkov linnapea ametist 2010. aasta sügisel tagandati, müüs Baturina oma osaluse ning viis äritegevuse üle Euroopasse ja USAsse.

Hetkel kuum