Juhan Lang • 18. juuli 2014 kell 7:18

Päev börsil: lennukatastroof viis turud alla

Sarnaselt arenenud riikide aktsiaturgudele, võtsid ka Aasia börsid pärast ohvriterohket Malaysian Airlinesi lennuki allatulistamist Ida-Ukrainas, suuna allapoole. Lisaks sellele jättis oma jälje pingete eskaleerumine Gaza sektoris.

IG turustrateegiate juht Chris Weston rääkis uudisteagentuurile CNBC, et enne, kui pole tulnud lõplikke uudiseid, võib turgudel näha kõrgendatud riskikartlikkust. Malaisia aktsiaindeks kukkus ühe kuu madalaimale tasemele ja kohalik valuuta ringgit langes USA dollari vastu 0,3%, jäädes sedasi kahe nädala madalaima taseme lähistele.

Tänavu väga musta statistikat näidanud Malaysian Airlinesi aktsia kukkus turu avanedes 15%, ent börsipäeva lõpuks oli langus kahanenud 11,11%le. Tänavu on lennufirma aktsia kukkunud juba 35% ning märtsis teatati ühe oma lennuki jäljetust kadumisest.

Jaapani aktsiaindeks Nikkei tegi suurima päevasisese kukkumise alates maist, langedes 1,2%. Ainsana tõusis eile veidi Hiina suurimat börsi jälgiv Shanghai Composite indeks, mis on praeguseks 0,07% plussis. Hongkongi Hang Seng indeks vajus 0,4%.

Geopoliitiliste riskide valguses on tõusma hakanud naftahinnad. Nii tegi USA toornafta hind eile suurima kuusisese tõusu, kerkides 2% ja kaubeldes 103,57 dollaril barrelist. Brenti toornafta hind tõusis 0,2%, makstes 108,12 dollarit barrelist.

Kulla hind kerkis pärast lennuõnnetust 1,5% ja ANZi analüütik Victor Thianpiriya hinnangul võib see lähiajal veelgi kerkida. Samas on kulla hind nädala algusest alates siiski 2% langenud.

Maailma suurima börsil kaubeldava kullafondi SPDR Gold Trust analüütik Phillip Futures rääkis, et ootab kulla puhul suurt volatiilsust, ent perspektiivi tõusuks.

Hetkel kuum