Venemaa võib saada vaid ühe Mistrali

Sirje Rank 22. juuli 2014, 09:21

Prantsusmaa president Francois Hollande ütles, et Prantsusmaa võib tühistada ühe Mistral tüüpi sõjalaeva müügi Venemaale, teise laeva müük jääb praegu jõusse.

Venemaa on Prantsusmaalt tellinud kaks alust. Prantsusmaa on valmis tühistama selle aluse müügi, mis peaks valmima 2016. aastal ja mille eest ei ole veel makstud, ütles Hollande eile presidendi iga-aastasel pressilõunal, vahendas agentuur Bloomberg.

Samas ei saa sanktsioonid olla tagasiulatuvad ja nii ei saa need mõjutada esimese Mistrali tarnimist, mille eest on juba makstud ja mis peaks Venemaale üle antama oktoobris, ütles Hollande.

"Kas ka ülejäänud leping täidetakse, see sõltub Venemaa suhtumisest," ütles Hollande.

Täna kohtuvad Brüsselis ELi välisministrid, et arutada Venemaa survestamiseks sanktsioonide karmistamist.

USA ja mitmed Euroopa Liidu riigid on survestanud Prantsusmaad, et see kogu Mistralite müügitehingu Venemaale tühistaks.

"Kui nii paljud Euroopa kodanikud Malaisia lennufirma katastroofis elu kaotasid, on raske näha, kuidas Prantsusmaa Mistralite tehing edasi saab minna," ütles agentuurile Bloomberg Standard Banki arenevate turgude analüüsiosakonna juht Timothy Ash Hollande'i sõnu kommenteerides. "Paistab, et britid on valmis käiku laskma karmimad finantssanktsioonid, mida prantslased nõudsid Mistralite tehingu tühistamise tingimusena."

Suurbritannia peaminister David Cameron ütles esmaspäeval, et Suurbritannia puhul oleks mõeldamatu sellise tehinguga edasi minna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2014, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing