13. august 2014 kell 6:26

Ettevõtluskonkursil kandideerib üle 500 ettevõtte

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldatud ettevõtluskonkursil kandideerib üle 500 ettevõtte, kelle hulgast parimad kuulutatakse välja oktoobris.

EASi konkursile Ettevõtluse Auhind 2014 esitati 70 tublit ettevõtet. EASi ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse direktori kohusetäitja Tiina Kalju sõnul on ettevõtteid Narvast Hiiumaani, mis on hea märk sellest, et ettevõtete võimekus ei sõltu ammu enam pelgalt asukohast, seisab pressiteates.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja  ja Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldatud Konkurentsivõime Edetabeli konkursil osales sel aastal 472 ettevõtet. Edetabeli parimad selgitatakse välja nii suurettevõtete, kesk- ja väikeettevõtete kui ka mikroettevõtete arvestuses. Lisaks koostatakse edetabelid 12 valdkonnas: jaekaubandus, hulgikaubandus, tööstus ja energeetika, toiduainetööstus, ehitus, side/kommunikatsioon/IT-teenused, transport ja logistika, arhitektuur ja projekteerimine, turism, finantsvahendus, äriteenindus ja kinnisvara, teenindus. Konkurentsivõime Edetabel on kõrgeimaks tunnustuseks ettevõtetele ettevõtlusorganisatsioonide poolt.

Sellel aastal valitakse esmakordselt välja mõlema konkursi parimate hulgast Eesti Parim Ettevõte 2014. Ettevõtluskonkursi eesmärgiks on edendada ettevõtlikkust ning tunnustada parimaid Eesti ettevõtteid. Konkurss on pikaajaliste traditsioonidega ning igal aastal tunnustatakse Eesti parimaid ettevõtteid.

Ettevõtluskonkurss koosneb kahest konkursist:  

1. Konkurentsivõime Edetabel, mida korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ning Eesti Tööandjate Keskliit. Selle konkursi raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus ettevõtete majandusnäitajate põhjal.

2. Ettevõtluse Auhind, mida annab välja EAS. Selle konkursiga selgitatakse välja parimad ja ambitsioonikamad  ettevõtted viies valdkonnas: aasta uuendaja, aasta välisinvestor, aasta disaini rakendaja, aasta piirkonna ettevõte ja aasta eksportöör.

Ettevõtluskonkursi võitjad kuulutatakse välja 9. oktoobril pidulikul galal.

 

Hetkel kuum