Mait Kraun • 18. august 2014 kell 13:33

Kolmandik ameeriklastest pole pensioniks sentigi säästnud

Uus uuring näitab, et umbes kolmandikul (36%) USA elanikest pole pensionieaks sentigi sääste – põhjuseks tuuakse elukallidust ja igapäevaseid suuri kulutusi, vahendas USA Today.

Pensionisäästud puuduvad täielikult 14 protsendil üle 65aastastest inimestest.50-64aastaste seas on sama protsent 26, 30-49aastaste seas 33 ja 18-29aastaste seas lausa 69 protsenti. Protsendid viitavad asjaolule, et inimesed hakkavad säästmisega liialt hilja tegelema.

„Need numbrid on väga murettekitavad, sest pensionisäästude kogumise kohustus lasub üha rohkem isikutel endil,“ ütles finantsanalüütik Greg McBride firmast Bankrate.com. „Vahet pole, kui vana sa oled – parim aeg pensioniks säästma hakata on kohe praegu. Võti edukaks säästmiseks on alustada seda võimalikult vara ning säästa võimalikult palju.“

Ka teised hiljuti ilmunud uuringud kinnitavad, et kuldseteks aastateks ei säästeta piisavalt raha. Umbes 36 protsendil töötajatest on pensionieas kasutatavate säästudena vähem kui 1000 dollarit. 60 protsendil on vähem kui 25 000 dollarit, selgub mittetulundusühingu Employee Benefit Research Institute’i ja Greenwald and Associatesi uuringust.

Oma mahajäämust säästmisel pensionieaks mõistavad paljud inimesed, andes kaheks peamiseks põhjuseks elukalliduse ja igapäevased kulutused, ütles instituudi uuringute direktor Jack VanDerhei.

Hetkel kuum