Äripäev • 18. august 2014 kell 13:27

Selgus EASi juhatuse koosseis

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse nõukogu kinnitas täna Hanno Tombergi kõrvale uuteks juhatuse liikmeteks Indrek Kaju ja Sigrid Harjo.

EASi juhatuse esimees Hanno Tomberg ütles nõukogule esitatud juhatuse liikme kandidaate kommenteerides, et Kaju ja Harjo on pika juhtimiskogemusega inimesed, kes tunnevad hästi ettevõtlusvaldkonda.

Indrek Kaju hakkab juhatuses vastutama ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse, ekspordidivisjoni, kliendikeskuse ja finantsüksuse eest. Sigrid Harjo ülesanneteks on regionaalarengu keskuse, arendusüksuse, IT-üksuse, info- ja tugikeskuse ning personali- ja haldusüksuse juhtimine. Hanno Tomberg ülesanneteks jäävad lisaks juhatuse töö juhtimisele rahvusvahelistumise divisjoni, turismiarenduskeskuse, õigus- ja hankeüksuse, turundus- ja kommunkatsiooniüksuse ning järelevalve ja riskijuhtimise eest vastutamine.

Indrek Kaju on juhtinud Neste Eestit ja töötas kuni 2012. aastani Neste St Petersburgi peadirektorina. Sigrid Harjo on alates 2007. aastast EASi arendusüksuse juht.

Tombergi sõnul oli tema jaoks oluline, et ettevõtlustoetuste eest vastutaks ettevõtte juhtimise tasandil pikka aega töötanud inimene. „Indrek Kaju tunnen juba 1990ndate keskpaigast, kui ta juhtis Neste Eesti finantsüksust. Tema edasine karjäär on andnud tunnistust, et ta näeb majanduskeskkonda avara pilguga ja on valmis vastutusrikkaid ülesandeid täitma,“ märkis EASi juht.

Harjo on Tombergi teatel olnud EASis paljude protsesside algatajaks ja omab pikaajalist koostöökogemust erinevate ministeeriumitega. "See võiks olla hea motivatsioon ka teistele EASi üksuste juhtidele,“ lisas ta.

EASi juhatus soovib sihtasutuse uue strateegia esitada nõukogule arutamiseks 24. septembriks. Uued juhatuse liikmed asuvad ametisse 15. septembrist.

Hetkel kuum