EASi uus juht on ETVst lahkuv Hanno Tomberg

1321-aripaev 02. juuli 2014, 15:18

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas sihtasutuse uueks juhatuse liikmeks Hanno Tombergi, kes asub ametisse 14. juulil.

EASi nõukogu esimehe Ahti Kuninga sõnul oli Tombergi valik nõukogu üksmeelne otsus. „Kuigi juhatuse liikme konkurss osutus populaarseks ja häid inimesi oli mitmeid, oli Hanno Tomberg tugevaim kandidaat. Hanno arusaam EASi juhtimisest ja organisatsiooni arendamisest avaldas nõukogu liikmetele muljet. Tegemist on pikaajalise staažiga tippjuhiga, kes on tulemuslikult eestvedanud väärikaid organisatsioone. Kindlasti räägib Hanno kasuks tema kauaaegne majandusajakirjaniku  ja meediajuhi kogemus ning osalemine avalik-õigusliku organisatsiooni tippjuhtimises,“ lisas Kuningas.

„EAS peab olema Eesti ettevõtjate esimene partner ideede elluviimisel ja seejuures keskenduma eelkõige ekspordivõimekusega ettevõtetele. EAS on teinud oma tööd hästi siis, kui 2020. aastal on Eestil rääkida rohkem edulugusid kui täna," nentis Tomberg.

Tombergil on ajakirjanduse magistrikraad Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnast. Ta on end täiendanud Rootsis ja Ameerika Ühendriikides majanduse ja rahvusvaheliste suhete alal. Aastatel 2007–2014 töötas Tomberg Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liikmena, enne seda oli Eesti Raadio uudiste- ja sporditoimetuse juhataja, samuti TV3 uudiste ja Eesti Päevalehe peatoimetaja ning Äripäeva uudistetoimetuse juht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2014, 08:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing