Laienes rubla kauplemiskoridor

Sirje Rank 18. august 2014, 17:03

Venemaa keskpanga tänane teade, et rubla kauplemiskoridori laiendatakse, ehk tehakse samm vaba vahetuskursi suunas, on märk enesekindlusest Ukraina kriisist hoolimata.

Keskpank laiendas rubla kauplemiskoridori 7 rublalt 9 rublale ja loobus interventsioonidest kauplemiskoridori sees, teatas keskpank täna. Rubla tugevnes 0,3% 41,5176 rublale dollarist ja eurost koosneva valuutakorvi suhtes, vahendas agentuur Bloomberg.

Muudatuse eesmärk on valmistada ette üleminekut rubla vabale kursile, mis on kavandatud selle aasta lõpuks. Nii saab keskpank üle minna inflatsioonisihile ning seada oma poliitika fookusesse intressimäärad, mitte interventsioonid valuutaturul.

Keskpank tegi sammu olukorras, kus Ukraina pingete maandamiseks äsja peetud kõnelused erilisi tulemusi ei andnud ning lääneriikide sanktsioonid riskivad Venemaa majanduse langusesse viia.

"Otsus on hästi ajastatud," kommenteeris Alfa Banki peaökonomist Natalia Orlova. "Rubla on praegu stabiilne ja keskpangal võimalus koridori laiendada."

Keskpank pole valuutaturule sekkunud rubla toetuseks selle aasta maist alates, olles eelnevalt aasta alguses kulutanud rubla järsu languse pidurdamiseks 44 miljardit dollarit.

Rubla on küll stabiliseerunud, kuid on suuremate arenevate riikide valuutade seas Indoneesia ruupia ja Türgi liiri järel ikkagi suurima volatiilsusega vääring, nentis Bloomberg.

Rubla vabalt ujuma laskmine oleks viimane samm nõukogude ajal kehtinud range valuutakontrolli lõpetamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. August 2014, 08:09
Otsi:

Ava täpsem otsing