Suurim rahahaldusfond tõmbab kokku

Birjo Must 21. august 2014, 14:23

Maailma suurim riiklik rahahaldusfond tõmbab tagasi oma paari aasta taguseid eesmärke ning aeglustab oma laienemist arenevatele turgudele.

„Laieneme küll mõnele uuele turule, kuid palju väiksema kiirusega kui aasta alguses planeeritud,“ rääkis Norra fondi juht Yngve  Slyngstad eile Oslos toimunud pressikonverentsil, mida vahendas Bloomberg.

880 miljardi dollariline rahahaldusfond hakkas kiirendama oma investeeringuid arenevatele turgudele 2012. aastal, mil fond sai loa viia suur osa oma portfellist arenenud turgudelt ära, et tootlust kasvatada.  Toona lubas valitsus vähendada investeeringud Euroopas 54%-lt 41%le kogu portfellist.

MSCI Emerging Market Index kukkus täna 0,5%, mis on esimene kukkumine viimase üheksa päeva jooksul. Sel aastal on indeks tõusnud 7,7%.

Slyngstadi sõnul pole fond viimase kaheksa kuu jooksul kaubelnud Vene aktsiatega, kuna tegeleb sanktsioonide mõju uurimisega sealsele majandusele. Norra, kes ei ole küll Euroopa Liidu liige, on otsustanud toetada USA ja Euroopa Liidu kaubandussanktsioone Venemaa vastu.

„Meie investeerimisstrateegia on iga riigi jaoks, kes on sattunud geopoliitiliste pingete keskele, ühesugune – me ei osta ega müü,“ rääkis fondijuht.

Juuni lõpus oli 9,9% fondi aktsiatest ja 13,4% võlakirjadest arenevate turgude omad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. August 2014, 08:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing