Juhan Lang • 21. august 2014 kell 10:37

Arco emissioon õnnestub

Väikeinvestor Jaanus Hellat leiab, et Arco Vara 3,5 miljoni euro kaasamine õnnestub hoolimata madalast aktsiahinnast.

Viimase nädalaga pea 2% langenud kinnisvarakontserni aktsia langes esmaspäeval loetud tundideks veidi alla uute aktsiate 1 euro suuruse märkimishinna. Sarnaselt ettevõtte juhi Tarmo Sillaga Hellat seda emissioonile fataalseks ei pidanud.

„Esmaspäevahommikune olukord oli tüüpiline ebalikviidsuse ilming turul, sellele ei maksa tähelepanu pöörata,“ toonitas ta. „Mina isegi panin ostuorderi allpool 1 eurot välja, õige varsti viidi hind üle 1 euro tagasi. Vähelikviidsel turul seda ikka juhtub.“

Hellati sõnul kavatseb ta Arco aktsiaid täies ulatuses märkida ja loodab turult aktsiaid veel odavamalt juurde saada. „Tõenäoliselt on selliseid „kalastajaid“ teisigi,“ arvas ta, lisades, et tõenäoliselt on ettevõttel olemas ka investorid, kes märgivad n-ö ülejääva osa.

Hellat ütles, et maailmapraktikas on emissiooni märkimise garanteerimine tavaline, olgu see siis vormistatud ametliku garantiina või on investorid andnud teada soovist märkida ülejäänud osa. „Igatahes ei pea ma emissiooni ebaõnnestumist tõenäoliseks,“ toonitas ta.

Eraisikuna ja läbi osaühingu Omandus kuulub investorile 17 293 Arco aktsiat ehk tänase turuhinna juures pea 17 639 euro suurune osalus.

Hellati hinnangul vaevab Arcot omakapitali puudus ning tegevuste kokkutõmbamise käigus on kätte jäänud varad, mis eeldavad suuremat omaosalust. Näiteks tõi ta Sofias oleva Mardridi hoone, mis tootvat korralikku renditulu.

Tema sõnul oleks see mõistlik alles hoida, ent selleks on raha juurde vaja panna, et osa laenust pangale tagastada. „Samuti saab raha kaasamisel Paldiski mnt arendusega edasi minna,“ märkis ta. „Arco tegevuse kokku tõmbamine on peatatud, nüüd tuleb uuesti tegevust laiendada, sedapuhku juba mõistlikult.“

Hetkel kuum