Suurbritannia majandukasv kiireim alates 2007.aastast

Raido Neemre 28. august 2014, 20:39

Briti Kaubanduskoda (BCC) prognoosib, et sellel aastal on Suurbritannia majanduskasv kiireim alates 2007. aastast. Samas kutsuti poliitikuid üles kindlustamaks, et tegemist ei oleks vaid ajutise sähvatusega.

Kaubanduskoda tõstis oma Suurbritannia SKP 2014. aasta prognoosi 3,1%-lt 3,2%-le ning 2015. aasta prognoosi 2,7%-lt 2,8%-le. BCC sõnul majanduskasv 2016. aastal aga aeglustub, kasvades 2,5%.

Suurbritannia sõltub liiga palju tarbijate kulutustest, mis toidab riigi SKP kasvu, märkis BCC, lisades, et investeeringuid ja ekspordimahte peab ergutama.

„Meie prognoos kinnitab, et Suurbritanniast on saanud üks kiireima kasvuga arenenud majandustest. Rääkides lühiajalisest kasvust, siis me pigem juhime kui järgneme teistele peamistele majandustele,“ märkis BCC juht John Longworth pressiteates.

Samal ajal, kui BCC prognoosib kiiremat majanduskasvu, räägitakse Suurbritannias ka kasvavatest intressitasemetest; analüütikud on aga rekordmadalate intressimäärade kasvu ajastuse suhtes veel eriarvamustel.

Töötusemäär oli ajavahemikus aprill kuni juuni madalaimal tasemel alates 2008. aasta lõpust, kuid palgad pole selles vahemikus peaaegu üldse kasvanud.

Suurbritannia majandus on teistest Euroopa Liidu riikide majandustest kiiresti möödunud. Teises kvartalis eurotsooni SKP ei kasvanud, Itaalia majandus pöördus tagasi langusesse ning Saksamaa majandus tegi languse.

Eurotsooni jätkuv nõrkus on ohuks Suurbritannia majandusele, märkisid analüütikud.

„Fakt, et eurotsooni majanduskasv tundub olevat erakordselt aeglane, avaldab mõju ekspordile ning takistab tasakaalustumist,“ kommenteeris Capital Economics analüütik Samuel Tombs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2014, 20:39
Otsi:

Ava täpsem otsing