Rainer Saad • 11. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Briti nael leidis pisut lohutust

Briti nael taastus eile nädala alguse kukkumisest, kuna viimaste küsitlustulemuste järgi on vähenenud inimeste arv, kes toetavad Šotimaa lahkulöömist Suurbritanniast.

Nädalavahetusel Sunday Timesis avaldatud YouGovi küsitlus näitas, et jah-sõna Šotimaa iseseisvusele on nõus andma 51% vastanuist. See saatis Briti naela 10 kuu madalaimale tasemele dollari vastu. Eile tõusis nael dollari vastu pool protsenti, kuna värske küsitlustulemus näitas, et hoopis ei-sõna ütleks enamus.

„Me usume jätkuvalt, et kui 18. septembril tuleb referendum, hääletab enamus Šotimaal Suurbritanniasse jäämise poolt. Briti naela kiire tõus näitab seda, et paljud naelaga kauplejad jagavad meie nägemust,” ütles investeerimisfirma BK Asset Management tegevdirektor Kathy Lien CNBC-le.

Vettpidavad küsitlustulemused? Kuigi küsitlustulemused on põhjustanud tugevaid reaktsioone naela kursile, on kahtluse all tulemuste vettpidavus. „Suurbritannia küsitlused on kurikuulsalt kahtlased, eriti selles, mis puudutab iseseisvushääletust. Valijad ütlevad üht asja, kuid teevad valimiskasti juures teist,” lisas Lien.

Briti kihlveokontori Betfair andmetel on vaid 30% tõenäosus, et šotlased Ühendkuningriigist lahkuvad. Järgmise nädala 18. septembri hääletus on olulise tähendusega, kuid ei-sõna korral võib naela kurss rallima hakata. „Ma ootan järgmiseks nädalaks volatiilsust, kuid ei-sõnaga võime näha leevendusrallit,” ütles Westpaci valuutastrateeg Sean Callow. „Sterling on palju atraktiivsem kui euro või jeen, kuid dollari vastu pole see nii konkureeriv,” lisas ta.

Kui referendum on möödas, soovitab Lien investoritel keskenduda intressimääradele, millele on oodata tõusu. Kolmapäeval ütles Inglise keskpanga juht Mark Carney, et aeg, mil intressid peavad tõusma, on jõudmas lähemale. See võib tähendada, et Inglise keskpank tõstab rekordmadalaid intressimäärasid juba järgmise aasta kevadel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt