Raido Neemre • 15. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Börs: Nasdaq kukkus kuu aja madalaimale tasemele

USA börsid lõpetasid täna erinevates suundades kui investorid ootavad ärevalt Föderaalreservi kohtumist ja otsust fiskaalpoliitika kohta.

“Tööstuse ja tootmise tulemused on olnud üsna head, samas kui tööhõive alased andmed mitte nii positiivsed; küsimus on nüüd selles, mida Föderaalreserv sellest arvab ning kas see pehmendab nende otsust pisut,” arutles Rhino Trading Partnersi analüütik Michael Block.

“Me peame ootama ja vaatama, kas kolmapäeval muutub midagi Föderaalreservi hoiakus intressimäärade kohta või mitte,” lisas ta.

Nasdaq 100 indeksi aktsiad on kasvanud võrreldes 2012. aastaga tänaseks 220%, selgub Bloombergi andmetest.

Tesla on teinud suurima tõusu, kasvades 724%, talle järgnes Netflix, mis kasvas 414% 20-kuulise perioodi jooksul. Micron Technology, mis kukkus 4,2%, on alates 2013. aastast viiekordistunud.

Tesla kukkus täna 10%, 250,49 dollarile peale seda, kui Morgan Stanley analüütik Adam Jones ütles, et aktsiatele ei mõju hästi selline sirgjooneline kasv. Tesla tegevjuht, Elon Musk, märkis, et ettevõtte aktsiahinnad võivad olla ennast ületanud.

“Tesla sai täna tänu Morgan Stanley analüütikule materdada,” kommenteeris Bespoke Investment Group.

Apple jäi täna üsna muutumatuks; ettevõtte aktsia maksis 101,73 dollarit, kustutades sellega varasema 1,4% ralli, mida põhjustas ettevõtte teade, mille kohaselt tehti esimese 24 tunni jooksul üle 4 miljoni eeltellimuse Apple’i uutele nutitelefonidele iPhone 6 ja iPhone 6 Plus. Poodidesse jõuavad uued telefonid 19. septembril.

Microsoft kukkus 1,2%, makstes 46,15 dollarit aktsia eest peale kokkulepet, mille kohaselt ostetakse 2,5 miljardi dollari eest  populaarset Minecraft mängu tootev ettevõte Mojang AB.

Föderaalservi kõrged ametnikud kohtuvad homme kahepäevaseks tippkohtumiseks, kus otsustatakse võlakirjaostu programmi vähendamise määr ning kaalutakse intressitasemete tõstmise täpset ajastamist. Keskpank on öelnud, et nende baasintress jääb peale võlakirjaostu programmi paikapanekut määratud ajaks madalaks.

Dow Jones lõpetas päeva 0,26% tõusuga ning sulgus 17031,14 punktil. S&P 500 kukkus 0,07% ning lõpetas päeva 1984,13 punktil. Nasdaq tegi 1,07% languse ning sulgus 4518,90 punktil.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt