23. september 2014 kell 16:25

"Viitasime riskidele juba varem"

Saaremaa Laevakompanii juht Tõnis Rihvk loodab järgmisel lepinguperioodil riigiga koostööd jätkata. 

Rihvki sõnul saatsid nad enne hankepakkumise tähtaega majandusministeeriumile kirja, milles juhtisid tähelepanu eelkõige hanketingimuste riskidele. Tema hinnangul ei võimaldanud sellised tingimused ühelgi pakkujal, Väinamere Liinidel ega teistel, esitatud hanketingimusi nõutud ulatuses täita.

„Esitasime siiski omapoolse pakkumuse, järgides hanketingimusi ja reaalselt teostatavaid tegevusi. Loomulikult lootsime positiivset otsust ning kindlust, et saame jätkata panustamist mandri ja saarte vahelise parvlaevaühenduse parendamisse,“ sõnas Rihvk.

Sarnaselt majandusminister Urve Palole ei soostunud Rihvk selgitama, millistele hanketingimustele nende ettevõte ei vastanud. „Kuna ees ootavad võimalikud läbirääkimised majandusministeeriumiga, siis ei saa me hankepakkumise üksikasju avaldada,“ lisas ta.

Laevakompanii juht väitis, et ei pea kohaseks hinnata selle hanke puhul ministri pädevust ja kompetentsi. „Oluline on, et praamiliiklus jätkuks tõrgeteta ka edaspidi ja vähemalt samal heal tasemel kui seni,“ lisas ta.

Majandusministeerium teatas täna, et mandri ja saarte vahel laevaliikluse korraldamise hankele laekus tähtajaks üks pakkumine Vjatšeslav Leedo firmalt OÜ Väinamere Liinid, mis ei vastanud kvalifitseerumistingimustele.

Ministeerium ootab uusi pakkumisi oktoobri alguseks, seejärel algavad maksimaalselt 60 päeva kestvad läbirääkimised.

Hetkel kuum