Riigi tegemata töö maaettevõtjale koormaks

14. oktoober 2014, 13:00
Nopri Talumeierei juhataja Tiit Niilo sõnul ei tohiks tööandja kohustuseks olla töötaja eluruumideks tehtavad kulutused.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141014/NEWS/141019854/AR/0/AR-141019854.jpg

Maaettevõtjad peavad tegelema probleemidega, millega pole kas riik, kohalik omavalitsus või regionaalpoliitika hakkama saanud, ütles Nopri Talumeierei juhataja Tiit Niilo vastuseks tööandjate manifestile. Murekohtadeks on peamiselt kehv teenuste kättesaadavus.

Täna tuli Tööandjate Keskliit välja manifestiga, milles teeb ettepanekuid Eesti elujärje ja majanduse parandamiseks. Võrumaal asuva Nopri Talumeierei juhataja Tiit Niilo sõnul on manifestis konkreetsed ettepanekud nii tööandjatele kui töölistele. „On hea, et avalikkuse tähelepanu sellele suunatakse,“ ütles Niilo. Tema sõnul on hea, et manifestiga tuldi välja enne valimisi – nii on võimalus, et tehtud ettepanekutega tegeletakse piisava tõsidusega.

Niilo märkis, et maaettevõtjale on suurimaks probleemiks see, et ei saa tegeleda ainult enda ettevõtte edendamisega, vaid peab ka tegelema asjadega, millega pole hakkama saanud kas riik, kohalik omavalitsus või regionaalpoliitika. Näiteks tekitab maaettevõtjale tema sõnul raskusi tööjõu leidmine ja teede korrashoid.

„Kui maakas on loonud 20 töökohta, siis tema ootused on kasvõi riigitee olukorra kohta teada. See, et meie peame logistama neid teid mööda, mis pole reaalselt korras ja mida väidetav liiklushõredus ei lase remontida, siis see tegelikult häirib siinset ettevõtlust,“ ütles Niilo. Samuti ei tohiks tema sõnul olla ettevõtja mure see, et tema kui tööandja peab tööjõu leidmiseks tegema kulutusi töötajate eluruumidesse.

Niilo lisas, et maakohtades vajaks lahendamist ka teenuste kättesaadavuse küsimus. Ta tõi näiteks lasteaiad, mis pole töötajatele piisavalt lähedal ja mille teenuse kasutamine toob peredele liigse kulu. „Lapsed on ju vaja igal hommikul ja õhtul lasteaeda viia ja ka ära tuua, erinevalt koolilastest ei pane sa lasteaialast bussi, mis viib nad 20 kilomeetri kaugusel olevasse asutusse,“ ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. October 2014, 14:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing