Katariina Krjutškova • 24. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Sotsid ootavad Rõivase otsust

Justiitsminister Andres Anvelt ei näe võimalust valitsuse rahandusministri Jürgen Ligiga jätkata.  Foto: Eiko Kink

Omad lõid palli peaministri väravasse, kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi võimalikku tagasiastumist justiitsminister Andres Anvelt.

Anvelti sõnul kohtuvad sotsid Ligi küsimuse arutamiseks tõenäoliselt uue nädala alguses, sest erakonna esimees Sven Mikser viibib praegu perepuhkusel. Teisalt märkis ta, et sotsiaaldemokraadid ei näe võimalust Ligiga jätkata, sest rahandusminister pole solvanud ainult nende erakonna ministrit, vaid paljusid ühiskonna liikmeid.

Reformierakonda kuuluv Ligi nimetas neljapäeval oma Facebooki seinal sotsist haridus- ja teadusministrit Jevgeni Ossinovskit „sisserändaja pojaks roosast erakonnast“. Eile ennelõunal Ligi vabandas Ossinovski ees.

Reformierakonna liige Valdo Randpere sõnas, et Ligi vabandus oli siiras ja sellest oli näha, et ta sai eksimusest aru. Seetõttu ei jaganud ta arvamust, et rahandusminister peab tagasi astuma.

Koalitsioonipartnerid ootavad, et peaminister Taavi Rõivas naaseks täna Euroopa Ülemkogult. Rõivas on lubanud selle teema lahendada, mistõttu ei kiirustanud osapooled enne peaministri seisukoha selgitamist võimaliku tagasiastumise ja uue ministrikandidaadi teemal spekuleerima.

Seevastu valmistab Keskerakond fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni initsiatiivil ette juba Ligi umbusaldushääletust. Tulev nädal on riigikogus istungitevaba, mistõttu jääks umbusaldamine ülejärgmisesse nädalasse.

Postimees kirjutas, et ka IRL on äraootaval seisukohal – nad ootavad samuti ära Rõivase seisukoha ja otsustavad siis, kas ühinevad umbusaldamisega.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt