Suured koondamised Volvos jätkuvad

12. november 2014, 09:36
Volvo kontserni juht Olof Persson
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141112/NEWS/141119894/AR/0/AR-141119894.jpg

Rootsi majandusleht Dagens Industri kirjutab täna, et selle aasta alguses välja hõigatud koondamiskavale Volvo kontsernis on oodata lisa.

Firma plaanib täiendavalt koondada veel ligi 3000 inimest, kellest arvestatav osa on Rootsis.

Tänavu jaanuaris teatas Volvo, et koondab 4400 töökohta, neist umbes 1300 Rootsis. Kolmanda kvartali lõpuks oli selle kava järgi 2136 inimest firmast lahkunud. Ülejäänud töötajad, keda on plaanis koondada – peamiselt Prantsusmaal ja Jaapanis – lahkuvad firmast lähikuudel.

Kuid sellega pole suurkoondamised Volvos lõppenud, kirjutab leht. Oktoobris avalikustas Volvo täiendatud kokkuhoiuprogrammi, mis kontserni juhi Olof Perssoni sõnul toob kaasa ka täiendavad koondamised. Mingeid numbreid pole ta veel avalikustanud – seda on plaanis teha aasta viimases ja tuleva aasta esimeses kvartalis.

Dagens Industril on andmed, et koostamisel olev kava näeb ette ligi 3000 inimese koondamise.

Volvo on Rootsis suurimaid tööandjaid. Neljanda kvartali alguses oli kontsernil 93 000 töötajat, neist umbes 20 000 Rootsis.

Uued koondamised on plaanis kontserni mitmetes harudes. Näiteks organiseeritakse ümber veoautode müük – kolm regionaalset kontorit liidetakse üheks suureks globaalseks kontoriks Göteborgis. See tähendab lehe andmeil, et kaubamärgid Volvos Lastvagnar, Renault Trucks ja Mack Trucks koondatakse ühte organisatsiooni, millega üks juhtimistasand kaob.

Koondamisi on oodata ka IT valdkonnas ja see haru võib ka müüki minna, kuna pole otseselt seotud kontserni põhitegevusega. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2014, 09:36

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing