Priit Perensist saab Swedi Balti panganduse juht

18. detsember 2014, 09:04
Priit Perens.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141218/NEWS/141219702/AR/0/AR-141219702.jpg

Swedbank määrab Birgitte Bonneseni, kes täna töötab Balti panganduse juhi kohal, Rootsi panganduse juhiks. Swedbanki Eesti üksuse juhist Priit Perensist saab uus Balti panganduse juht.

Priit Perensi ülesanded võtab üle Robert Kitt, kes hetkel töötab Swedbanki Balti panganduse ettevõtete panganduse juhina, teatas Swedbank.

Priit Perensi sõnul on uus ametikoht tõsine, aga ka väga põnev väljakutse. ”Peame tänaseks saavutatud kõrge efektiivsuse ja kasumlikkuse hoidmise nimel kõvasti tööd tegema. Ärikeskkond on endiselt üsna keeruline – baasintressid püsivad madalal ja Ukraina-Venemaa kriisi mõjud Balti riikide majandustele on täna veel üsna ebaselged. Samal ajal jõustuvad lähiaastail mitmed Euroopa Liidu ja kohaliku taseme pangandusregulatsioonid, mis mõjutavad nii meie tulude teenimise võimalusi kui kasvatavad kulusid. Muutused jõuavad järk-järgult ka meie klientideni, kelle jaoks on pangandus muutumas järjest digitaalsemaks ja seega soodsamaks ning mugavamaks.”

”Ma olen väga tänulik usalduse eest,” sõnas Robert Kitt. “Priit Perens on juhina loonud suurepärase meeskonna ja toonud panga läbi mitmete keeruliste aegade. Tänaseks on Swedbank Eestis väga kindlatel alustel. Kolmanda kvartali äritulemused olid tugevad ning oleme taas saavutanud harjumuspärase efektiivsuse taseme. Selge on aga see, et kiired muutused panganduses jätkuvad ning võitjatena tulevad välja need, kes suudavad olla paindlikud ja kiiresti reageerida. Juhina hoian panka senisel kursil.”

Kõik muutused jõustuvad alates 1. jaanuarist 2015 ning pangagrupi tippjuhtkonda kuulub seejärel 19 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2014, 09:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing