Äripäev • 18 veebruar 2015

Jaan Tallinn investeeris idusse Plumbr

Jaan Tallinn.  Foto: Eiko Kink

Tarkvaravigade ennetamisega tegelev Eesti idufirma Plumbr kaasas üle 600 000 euro väärtuses uusi investeeringuid. Lisaks senistele investoritele lisandus toetajate hulka Skype’i ja Kazaa üks loojatest Jaan Tallinn.

Plumbri tänased investorid – näiteks Matt Arnold (USA päritolu tehnoloogiavaldkonna ingelinvestor) ja Sten Tamkivi (endine Skype Eesti juht, Andreessen Horowitzi EIR) – osalesid samuti investeeringus. Alates asutamisest 2011. aastal on Plumbr kogunud 1,8 miljoni USA dollari ulatuses investeeringuid.

“Plumbri võimalused on tohutud, sest nad on leiutanud midagi sellist, mida vajab iga ärikriitiliste IT-süsteemidega ettevõte. Kui meil oleks mu Skype-i päevil olnud midagi Plumbri-sarnast, oleksime me sellega kokku hoidnud miljonite dollarite jagu ettevõte raha ja töötunde,” ütles uus investor Jaan Tallinn.

Plumbr tuvastab automaatselt IT-süsteemide tõrkeid ning aitab leida lahenduse enne, kui tõrge lõppkasutajate jaoks häirivaks muutub. 

Värske investeeringu abil arendatakse toodet ja avatakse lähiajal müügiosakond USA idarannikul. „Ameerika Ühendriigid on meie võtmeturg ning värbame hetkel andekaid müügiinimesi, kes aitaksid meil uut maailma vallutada,“ ütles Plumbri tegevjuht Priit Potter. Juba praegu on enam kui pooled Plumbri klientidest USA-st.

Plumbr asutati 2011. nelja eestlase poolt. Tänaseks on Plumbris 17 töötajat ja ettevõttel on üle maailma üle 100 kliendi, nende hulgas NASA, NATO, Dell, HBO, Experian ja EMC Corporation. 

Hetkel kuum