Ümbrikupalkade maksja pages vaikides

Tallinki kruiisilaevadel fototeenust pakkunud ärimees Uku Russ Ilves maksis oma töötajatele ümbrikupalka.  Foto: Andras Kralla

Tallinki kruiisilaevadel pakkus aastaid turistide pildistamise teenust seltskond, kes maksis oma töötajatele ümbrikupalka, pettis riiki ja koostööpartner Tallinkit.

„Ma küsisin, et kas see on siis nagu ümbrikupalk, aga tema vastas, et see on palk ümbrikus,“ meenutas üks anonüümseks jääda soovinud endine piltnik. Viimastel aastatel mindi nii nahaalseks, et maksmata jäeti lausa kõik tööjõumaksud. Fotoäri vedasid aastaid Uku Russ Ilves (33) ja Veigo Vesman (30), kuid neil olid ka kurikuulsad koostööpartnerid, kes skeemist koore riisusid.

Loo üks peategelasi Ilves tegi kõik endast oleneva, et mitte Äripäevale kommentaare jagada. "Minult või!" karjatas ta ajakirjanikule, kui ütlesime, et tahame küsida tema firmade kohta. Rohkem tema suu sel teemal ei avanenudki.

Ilvese ettevõttega lõpetas Tallink lepingu alles eelmisel kuul, kuna veebruaris oli osa petta saanud töötajatest otse Tallinki juhtkonna poole pöördunud ja see avas börsifirma silmad. Tallinki kommunikatsioonijuht Luulea Lääne nentis, et nad ei teadnud probleemidest varem midagi.

Loe skeemist ja skeemimeistritest reedesest Äripäevast.

Hetkel kuum