Mait Kraun • 21. juuli 2015 kell 20:36

Börs: kehvad tulemused vedasid turu alla

New Yorgi börs  Foto: EPA

Täna ei toonud tulemuste hooaeg häid uudiseid ning USA suurimad aktsiaindeksid taandusid. USA dollari tugevnemine peatus ja võlakirjade hinnad tõusid, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks kukkus 0,4 protsenti 2119 punktini. Dow Jones odavnes ühe protsendi ja lõpetas päeva 17 919 punktil.

„Praegu on investorite tähelepanu suunatud tulemuste hooajale. Nad tahavad ka teada, millal Föderaalreserv intressimäärasid tõstab,“ ütles investeerimisfirma Thronburg Investment Managementi aktsiakaupleja Thomas Garcia. „Kui kasvu ei ole, siis tõenäoliselt tähendab see seda, et hinnad on liiga kõrgel. Kui tulemuste hooaeg tuleb halb, siis võib aktsiaturg tagasi tõmmata.“

International Business Machinesi (IBM) aktsia tegi suurima kukkumise (-6 protsenti) alates oktoobrist, sest ettevõtte kvartalitulemused olid alla ootuste. Apple odavnes järelturul 7,9 protsenti, sest firma kvartalitulemused olid oodatust kehvemad. Ka Microsofti ning Yahoo tulemused olid prognoositust halvemad ning aktsiad kukkusid järelturul vastavalt 3,5 ja 2 protsenti.

Stox Europe 600 tegi kümne päeva jooksul esimese languspäeva. Dollari tugevnemine peatus ja USA 10-aastaste võlakirjade tootlus kukkus 3 baaspunkti võrra.

USA-st tähtsaid majandusandmeid sellel nädalal ei tule, seega keskenduvad investorid ettevõtete kvartalitulemustele. Umbes neljandiks S&P500 ettevõtetest teatab sellel nädalal oma tulemused.

WTI toornafta kallines 0,42 protsenti ja Brent tõusis 0,62 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 50,36 ja 57,00 dollarit barrelist. Kulla hind odavnes 0,3 protsenti ja unts maksab 1103 dollarit.

Hetkel kuum