Äripäev • 31. august 2015 kell 11:45

Sadama nõukogu liige: kõik oli korraldatud "väga heal tasemel"

Tallinna Sadama nõukogu liige Jaanus Tamkivi eelmisel nädalal toimunud koosolekul, kus kapo andis ülevaate asjade seisust.  Foto: Andras Kralla

Altkäemaksuskandaal Tallinna Sadamas tuli kõigile ettevõtte nõukogu liikmetele üllatusena, kinnitas nõukogus lühikest aega olnud Jaanus Tamkivi intervjuus Kadri raadiole.

"Mina olen seal nõukogus olnud suhteliselt vähe, umbes pool aastat, aga nõukogus on inimesi, kes on seal olnud üsna mitu aastat. Nende nägusid nähes muidugi midagi meeldivat ei olnud. Kellelgi ei olnud sellest asjast mingit aimu, mis näitab seda, et kõik oli korraldatud, kui jutumärkides öelda, “väga heal tasemel”," vahendas Saarte Hääl Reformierakonda kuuluva Tamkivi sõnu.

Endine keskkonnaminister tunnistas, et on jõudnud natuke ka ennast kiruda, et nõustus Tallinna Sadama nõukokku minema, kuid ta teadis, et see on ajutine otsus, kuna nõukogu koosseis pidi üle vaadatama. Nüüdseks on ka selge, et Tallinna Sadama praegune nõukogu astub täies koosseisus tagasi.

Tamkivi hinnangul peaks praeguses olukorras võtma keegi ka poliitilise vastutuse. "Nii nagu minu elukogenud isagi tavatseb ütelda: ega süü saa kunagi õhku rippuma jääda, see peab kuskil ikkagi maanduma, kellegi peale."

Seda Tamkivi ei usu, et praegu võidaks Tallinna Sadama juhtide käitumise kohta teha ennatlikke järeldusi. "Ma kardan siiski, et sellist varianti, et see asi päris niimoodi puhta lehega lõpeb, ilmselt ei ole. Pigem on mul selline tunne, et kapo meeste poolt oli kindla peale minek."

Loe pikemalt Saarte Häälest.

Hetkel kuum