Pille Ivask • 2. oktoober 2015 kell 5:18

Saudi Araabia võib turismiga suurt tulu teenida

Saudi Araabia poiss lippu hoidmas  Foto: epa

Kuigi olukord naftaturul on üsna mannetu, võib Saudi Araabia majandus- ja turismiekspertide hinnangul kaotatud tulu tasa teha turismiga, vahendab CNBC.

Saudid on viimastel aastatel turismisektorisse märkimisväärselt raha panustanud ning suure tõenäosusega saab turism tulevikus olema Saudi Araabia majanduse üks tugisammastest.

Majandusanalüütik Fadl Saad Al Bu Ainaian lausus, et turism märgib saudide jaoks tähtsuselt teist majandussektorit. „Hoolimata sellest, et turism moodustab vaid 2,7 protsenti SKTst, muudavad investeeringud turismisektorisse tulevikus seda kindlasti,“ ütles ta ja lisas, et turismi arendamine toob omakorda kasu riigi äärealadele, mis vajavad samuti majanduslikus mõttes järeleaitamist.

Kuna saudid teavad, et fossiilkütuse nõudlus globaalsel tasandil on aina vähenemas, püüavad nad teha kõik, mis võimalik, et oma majandust võimalikult palju mitmekesistada. Riigis on noorte inimeste töötuse määr üsna kõrge, mistõttu turismi nähakse võimaliku väljapääsuna kärpimaks ka töötust.

IMF teatas möödunud kuul ilmunud raportis, et kiidab Saudi Araabia püüdlusi oma majandust elavdada ning soovitas valitsusel jätkata tööturureformidega.

„Nafta hinna langus on suurendanud vajadust struktuursete muudatuste järele,“ teatas IMF ja lisas, et majanduskasvu mootoriks peaks avaliku sektori asemel saama erasektor.

Hetkel kuum