Piret Reiljan • 30. oktoober 2015 kell 9:46

Politsei otsis Äripäeva foorumil Tõnis Haavelit

Tõnis Haavel Bakuu-afääri protsessi ajal kohtus.  Foto: Raul Mee

Täna toimuval Äripäeva üritusel Balti M&A ja riskikapitali foorum 2015 käis politsei otsimas Tõnis Haavelit, kes pidi algselt seal üles astuma ja rääkima muu hulgas ka Bakuu-afäärist.

Haavel oli kutsutud esinema Äripäeva ja Soraineni poolt Kultuurikatlas korraldatava foorumi reedelõunasesse diskussiooni, kus ta pidi rääkima oma loo. Korraldajad otsustasid sel nädalal Haaveli aga kavast välja jätta.

Politsei saabus täna Kultuurikatlasse koos foorumi ajakavaga, milles oli Haaveli esinemine veel sees.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Madis Vaikmaa ütles Äripäevale, et patrull käis tõesti foorumi toimumise kohas, kuna soovis Haavelile üle anda dokumendi. Dokument jäi üle andmata, kuna Haavelit polnud.

Kohapeal viibiva Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandeli sõnul pöördusid politseinikud registreerimislaua inimeste poole ja otsisid Haavelit, kuid sealt kaugemale polnudki neil põhjust liikuda.

Eesti Ekspress kirjutas tänavu augustis, et Harju maakohus ootas pikisilmi investeerimiskelm Tõnis Haaveli saabumist kohtusse. Kohus menetles kohtutäitur Elin Vilippuse aprillis esitatud avaldust Haavelilt "tema varade ja kohustuste nimekirja" saamiseks ning selle vandega kinnitamiseks. Vajadusel nägi Vilippus ette ka Haaveli suhtes sundtoomise ja aresti kohaldamist.

Haavel on süüdi mõistetud investeerimiskelmuses seoses Bakuu-afääriga ja temalt on solidaarselt investorite kasuks suur summa välja mõistetud. Haavel mõisteti 3aastase katseajaga tingimisi vangi 7 kuuks. Koos kriminaalasjaga menetletud Bakuu-afääri investorite tsiviilhagi rahuldas Tallinna ringkonnakohus pea täielikult, mis tähendab, et süüdi mõistetud kohtualuste vastu jäigi jõusse hiigelnõue. Erki Piirsalu, Tõnis Haavel, Harles Liiv ja Gild Financial Advisory Services (praeguse nimega AS GFAS) peavad kohtuotsuse kohaselt investoritele hüvitama umbes 7 miljonit eurot.

 

Unknown body type: x-im/content-part infopank

23. septembril arestis kohtutäitur Toomas Saarma Tõnis Haaveli arvelduskonto, nähtub ametlikest teadaannetest. Arest on seotud Bakuu-afääri kohtuotsusega.

Hetkel kuum