Äripäev • 4 jaanuar 2016

Brave Capital ostis 10 miljoniga Pirital TOPilt kinnistu

Pirita TOPi keskuse maatükk.  Foto: Andres Haabu

Brave Capitali kontserni kuuluv Pirita Holding OÜ soetas Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse elamuarenduse kinnistu. Tehingu väärtus on üle 10 miljoni euro, teatas ettevõte.

Tallinna Olümpiapurjespordikeskuselt ostetud Regati puiestee kinnistu suurus on 28 000 ruutmeetrit, sellel on ehitusõigust 25 000 ruutmeetril ning sinna saab rajada üle 200 korteri.

Brave Capitali juhatuse liige Veljo Kuusk ütles, et kõige vähem on Tallinna linnaosadest uusi korteriarendusi just Pirital. „TOPi maa-alalt avaneb suurepärane Tallinna kilukarbivaade. Promenaadil on hea ühendus kesklinnaga, vajalikud teenusepunktid ja sportimisvõimalused asuvad vaid jalutuskäigu kaugusel. Seetõttu on Tallinnas väga raske leida võrdväärseid kohti Pirita promenaadi arendusele,” selgitas Kuusk

Ostutehingut nõustas Catella Corporate Finance. Brave Capital andis teada, et korraldab kinnistule avaliku arhitektuurikonkursi.

Brave Capital on Eesti ja väliskapitalil põhinev ettevõte, mis investeerib, soetab vara ja osalusi ning finantseerib projekte.  

Hetkel kuum