Pille Ivask • 4. veebruar 2016 kell 6:18

Donald Trump esitati Nobeli rahupreemia kandidaadiks

Donald Trump  Foto: epa

Kinnisvaramogul ning vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump esitati Nobeli rahupreemia kandidaadiks, kirjutab The Independent.

Nimelt võib mitu tuhat inimest esitada oma kandidaadi Nobeli rahupreemiale ning teadaolevalt on üks USA nominaatoreist Trumpi kandidatuuri esitanud. Pole teada, kellega tegu oli, ent Trump on kandidatuuri ülesseadja hinnangul silma jäänud selle poolest, et ta kasutab rahu saavutamiseks jõu ideoloogiat ning hirmu relvana muu hulgas nii radikaalse islami, ISISe kui ka kommunistliku Hiina vastu.

Oslo Rahuinstituudi direktor Kristian Berg Harpviken selgitas, et samuti on esitatud näiteks Edward Snowdeni, Kolumbia rahukõnelejate, aga ka Iraani Aatomienergia Organisatsiooni juhi Ali Akbar Salehi ja paavst Franciscuse kandidatuur. Associated Pressi andmeil esitatakse igal aastal Nobeli rahupreemia kandidaadiks keskmiselt 200 inimest.

Nobeli preemia laureaadi valib viieliikmeline paneel, mille liikmed kohtuvad esimest korda 29. veebruaril. Nobeli preemia laureaat kuulutatakse välja oktoobri alguses.

Hetkel kuum