Äripäev • 4 veebruar 2016

Pindi: noorte jaoks on paneelmaja vaeste elupaik

Mustamäe  Foto: Raul Mee

Alla 30aastased noored pagevad võimalusel paneelmajadest ning soetavad kodu uude majja, märkis Pindi Kinnisvara partner Peep Sooman.

Tema sõnul on vabas Eestis üles kasvanud, praeguseks tööikka jõudnud vähegi edukamatele noortele paneelmajas elamine välistatud. „Nende jaoks on paneelmajakorter midagi uunikumi sarnast, mida vaadatakse kerge iroonilise muigega kui vanainimeste ja vaeste elukohta,“ rääkis Sooman.

„Peame uute korterite ostjate kohta ka vanusestatistikat: ca 2/3 ostjatest ongi alla 30aastased, samas vanemate varade puhul on ostjate vanus oluliselt kõrgem,“ kinnitas ta.

Uute korterite võidukäiku kinnitab ka hüppeliselt kasvanud uute elamispindade müük. Ainuüksi Tallinnas sõlmiti detsembris 317 uue korteri ostu-müügilepingut, sellist tulemust nähti viimati kinnisvarabuumi ajal.

„Paneelmajad on loomulikult ebaühtlasema sotsiaalse läbilõikega, rohkem amortiseerunud ja muude hädadega, aga õnn ei peitu tingimata ainult uues korteris,“ nentis Sooman, lisades, et paraku ei anna palju noored endale ka aru, et uue korteriga kaasnev suurem laenusumma on pikaajaline kohustus, mida tuleb kanda ka rasketel aegadel.

Hetkel kuum